معتادان در روز چقدر مواد دود می کنند؟

۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۱۲:۱۵ - کد خبر: 145134
معتادان در روز چقدر مواد دود می کنند؟

سلامت نیوز: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از مصرف سالانه ۵۰۰ تُن انواع مواد مخدر توسط معتادان کشور خبر داد و تاکید کرد که تمام شیشه مصرفی معتادان کشور، در آشپزخانه‌های داخلی تولید می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، علیرضا جزینی ،‌ با اشاره به وجود بیش از یک میلیون و 300 هزار معتاد در کشور، در خصوص میزان مصرف مواد مخدر در کشور اظهار داشت: آخرین آمار جمع‌آوری شده در خصوص تعداد معتادان کشور، حاکی از وجود بیش از یک میلیون و 300 هزار معتاد است و این در حالی است که تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد، معتادان کشور، سالانه در حدود 500 تن انواع مواد مخدر را مصرف می‌کنند. این در حالی است که میزان خرید و فروش این مواد در میان معتادان و خرده فروشان، روزانه بالغ بر 20 میلیارد تومان برآورد شده است.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به تولید شیشه در کشور نیز گفت: تمامی شیشه کشف شده توسط ماموران، درحالی در کارگاه‌ها، آشپزخانه‌ها و لابراتوارهای داخل کشور تولید می‌شود که تمامی پیش‌سازهای مورد نیاز برای تولید این مواد از خارج کشور به ایران وارد و در داخل به ماده مخدر شیشه تبدیل می‌شوند.
وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا هنوز گزارشاتی در خصوص خروج شیشه از ایران به سایر کشورهای وجود دارد یا خیر، نیز خاطرنشان کرد: خدا رو شکر وضعیت فعلی در خصوص خروج شیشه از کشور، به نسبت سال‌های گذشته بهبود یافته و حتی کشور تایلند نیز به واسطه برخوردهای ایران با این مساله داشته، از کشورمان تشکر کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.53317s, 18q