خروج سد زاینده‌رود از بحران آب

۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 145150

سلامت نیوز:مدیرکل حوضه‌ آبریز فلات مرکزی مدیریت منابع آب ایران گفت: با توجه به وضعیت مناسب بارندگی انتظار می‌رود وضعیت سد زاینده‌رود نیز به تناسب بهبود یابد، چراکه از زمان بروز دوره خشکسالی اخیر در سال ۸۶، میزان بارندگی امسال در چلگرد بیشترین میزان بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مدیرکل حوضه آبریز فلات مرکزی مدیریت منابع آب ایران با تشریح وضعیت بارش‌ها در مرکز ایران و پیش‌بینی سال آبی نرمال در این منطقه، گفت: رودخانه زاینده‌رود تا نیمه خرداد در اصفهان جاری است. مهرزاد احسانی درباره وضعیت بارش‌های حوضه آبریز زاینده‌رود از ابتدای سال آبی جاری تاکنون اظهار کرد: در این حوضه ایستگاه «چلگرد»، مبنا و شاخص برای وضعیت بارش است که در این ایستگاه از ابتدای مهرماه ۹۳ تاکنون حدود ۱۳۳۰ میلی‌متر بارش گزارش شده است؛ این میزان در مقایسه با متوسط درازمدت که حدود ۱۲۹۰ میلی‌متر بوده، رشد خوبی داشته و نوید یک‌سال آبی نرمال را به ما می‌‌دهد.

مدیرکل حوضه‌ آبریز فلات مرکزی مدیریت منابع آب ایران گفت: با توجه به وضعیت مناسب بارندگی انتظار می‌رود وضعیت سد زاینده‌رود نیز به تناسب بهبود یابد، چراکه از زمان بروز دوره خشکسالی اخیر در سال ۸۶، میزان بارندگی امسال در چلگرد بیشترین میزان بوده است.

این مقام مسوول در وزارت نیرو افزود: در زمان حاضر رهاسازی آب از سد زاینده‌رود به نحوی که مسیر رود در شهر اصفهان آب داشته باشد تا دهه نخست خردادماه ادامه خواهد داشت و پس از این تاریخ، شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌‌رود در مورد میزان رهاسازی آب تصمیم‌گیری خواهد کرد.وی تاکید کرد: از ابتدای اردیبهشت‌ ماه توزیع آب به باغ‌‌های غرب اصفهان نیز آغاز خواهد شد بنابراین با در نظر گرفتن تابستان و توزیع آب در بخش‌‌های مختلف، امیدواریم کشاورزان این منطقه حداکثر دقت را در برداشت و مصرف آب داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41011s, 19q