نقايص طرح تحول نظام سلامت از زبان رئیس مجلس

۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 145190

سلامت نیوز: لاريجاني از نظام مندتر شدن بودجه هاي تخصيصي حوزه بهداشت و درمان در سال 94خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آريا، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در بازديد از بيمارستان نکويي قم آرامش وضع بهداشت و درمان در سال 93 را از دستاوردهاي اجراي طرح تحول نظام سلامت دانست.

وي با اشاره به اجراي يکساله طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت:اجراي اين طرح باعث ايجاد آرامش در بخش بهداشت و درمان کشور شده است.

وي با اشاره به اختصاص بودجه از يارانه ها و منابع ديگر به اين طرح تصريح کرد:در سال 94 بودجه هاي تخصيصي ، نظام مندتر شده است به گونه اي که يک درصد از ماليات بر ارزش افزوده و مبلغي هم از يارانه ها براي آن در نظر گرفته شده است.

لاريجاني تجربيات سال قبل را ، قدمي مهم براي ساماندهي اين طرح در سال 94 برشمرد و گفت:نبود بيمه همگاني براي همه مردم يکي از نقايص اين طرح است که بايد امسال دنبال شود تا مشکلي براي مردم ايجاد نشود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي بر ضرورت تطبيق اين طرح با ساير بخش ها تاکيد کرد:تا يکسال بهسازي صورت گيرد و طرح ساماندهي بهتري پيدا کند.

لاريجاني افزود:البته اين طرح بايد بطور جدي تر در برنامه ششم کشور در نظر گرفته شود تا دولت متوازن بشود و بخشي از کارها به بخش خصوصي سپرده شود تا دولت بار سبک تري بر دوش بکشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.03213s, 19q