صلاحيت 210 داوطلب انتخابات نظام پزشکي احراز نشد

۱۳۸۷/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۷ - کد خبر: 14521
 صلاحيت 210 داوطلب انتخابات نظام پزشکي احراز نشد
دکتر احمد نجابت روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برخي از اظهارات به احتمال زياد ناشي از محاسبه مواردي است که هيات اجرايي بر اساس بند "ه" قانون انتخابات ، نبايد از برخي نامزدها ثبت نام مي کرد.
وي وزارت اطلاعات ، دادگستري ،دانشگاههاي علوم پزشکي و شعب سازمان نظام پزشکي را مراجع قانوني استعلام صلاحيت داوطلبان ذکر کرد و اظهار داشت: گرايش سياسي افراد در تاييد و عدم تاييد صلاحيت آنان به هيچ وجه تاثيري نداشته است و نگاهي به نامزدهاي تاييد شده نشان مي دهد ، نهاد نظارتي بر اساس قانون و مراجع قانوني استعلام عمل کرده و گرايشات سياسي را در نظر نداشته است.

رييس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات نظام پزشکي گفت : نگاه هيات نظارت در بخش احکام قضايي پزشکي آنقدر بسيط بوده است که ميان مجازات هاي تعليقي همکاران پزشک و مجازات هاي قابل اجراي آنان تفاوت قايل شديم و آنها را به عنوان مستندي بر رد صلاحيت به حساب نياورده ايم و اگر با اين وسواسي که در تاييد صلاحيت ها به خرج داده شده است باز عده قليلي بخواهند با جوسازي اصل روند رسيدگي را مخدوش کنند، به رغم منع قانوني و شرعي مي توانند خواستار مستندات شوند و با اطلاعي که بنده دارم کسي راضي نخواهد شد تا دلايل روشن رد صلاحيتش مطرح شود.

نجابت درمورد روند رسيدگي به صلاحيتها گفت: هيات هاي نظارت در شهرستانها نتيجه بررسي خود و عدم صلاحيت را به آن دسته از کساني که صلاحيتشان احراز نشده اعلام کردند وجلسه رسيدگي به اعتراض رد صلاحيت شدگان نيزدر هيات مرکزي نظارت در هفته گذشته برگزار شد.
نجابت افزود: هنوز هم تلاش داريم بر اساس تفسير بسيط قانون و در اين جهت که حقي از کسي از ضايع نشود ، تعدادي از کساني را که به علت تخلفات کوچکتر پزشکي رد صلاحيت شده اند ، مورد تاييد قرار دهيم .

به گزارش ایرنا،رييس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات نظام پزشکي تاکيد کرد:در مورد" صلاحيت افراد " در اين دوره از انتخابات ، نسبت به دوره قبل مسامحه بيشتري صورت گرفته است و تعداد اندک رد صلاحيت شدگان نسبت به دوره قبل اين موضوع را اثبات مي کند.
هيات مرکزي شامل هفت نفر " نماينده دادستان کل کشور " ، " نماينده وزارت کشور" ، " دو نماينده از کادر پزشکي به انتخاب وزير بهداشت " و ‌" سه نماينده از مجلس شوراي اسلامي " است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.97573s, 18q