مسافران هواپیمایی که تحویل ارابه مرگ شدند

۱۳۹۴/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 145263

سلامت نیوز: 27 مسافر اتوبوسی که امروز در جاده سوادکوه دچار سانحه شدند، مسافران پرواز مشهد - ساری بودند که بدی هوا خلبان را مجبور کرده بود به جای فرودگاه ساری در مهرآباد به زمین بنشیند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، یک دستگاه اتوبوس مسافری متعلق به شرکت آسیا سفر کرج صبح امروز سه شنبه به دلیل بریدن ترمز و خارج شدن کنترل وسیله نقلیه از دست راننده در مسیر تهران - ساری با کوه برخورد کرد و واژگون شد.

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی مازندران شمار جان باختگان این حادثه را 11 نفر و تعداد مصدومان را 18 نفر اعلام کرده است؛10 مسافر این اتوبوس در محل حادثه جان باختند و یک نفر نیز پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

پیگیری ها نشان می دهد که مسافران این اتوبوس شب گذشته ساعت 11 و 30 دقیقه شب از فرودگاه مشهد مقدس عازم ساری بودند اما اجل به تعدادی از مسافران مهلت رسیدن به مقصد را نداد.

بر این اساس حدود 27 نفر از مسافران هواپیمایی شرکت ماهان که از مشهد عازم ساری بودند، به دلیل بدی آب و هوا نتواستند در فرودگاه ساری پیاده شوند و به ناچار پرواز آنها در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست؛ این افراد که با اتوبوس از تهران عازم ساری شده بودند، در مسیر دچار سانحه شدند.

رضا احمدی مسوول روابط عمومی و امور بین الملل فرودگاه ساری نیز در این باره گفت: مسافران این اتوبوس، در واقع مسافران یکی از پروازهای متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان هستند که دیشب از مشهد مقدس عازم ساری بود و طبق برنامه ریزی می بایست ساعت یک بامداد امروز در فرودگاه ساری به زمین می نشست.

وی افزود: به دلیل شرایط نامناسب جوی و بدی آب و هوا، خلبان نتوانست در فرودگاه ساری به زمین بنشیند و حتی دو بار در آسمان دور زد اما موفق به فرود نشد و سپس ساری را به مقصد فرودگاه مهرآباد تهران به عنوان فرودگاه ثانویه ترک کرد.

احمدی اضافه کرد: مسافران این هواپیما در فرودگاه مهرآباد تهران صحیح و سالم پیاده شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18409s, 18q