جریمه ۵۰ میلیون ریالی ۴ نانوایی به دلیل تقلب در استفاده از آرد

۱۳۹۴/۰۲/۰۲ - ۱۴:۲۸ - کد خبر: 145308

سلامت نیوز: گشت مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران در ادامه نظارت بر عرضه نان در نانوایی‌های پایتخت، روز گذشته۴ نانوایی متخلف در منطقه شرق تهران را به پرداخت بیش از ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

گشت مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران در ادامه نظارت بر عرضه نان در نانوایی‌های پایتخت، روز گذشته۴ نانوایی متخلف در منطقه شرق تهران را به پرداخت بیش از ۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، گشت مشترک اداره کل تعزیرات تهران با حضور رییس شعبه ۵۶ تعزیرات، بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت و نماینده اداره بهداشت، به منظور نظارت و بازرسی بر چگونگی عرضه نان و آرد مورد استفاده نانوایی‌ها، روز گذشته در منطقه تهران‌پارس حضور یافت.

بر اساس این گزارش، ماموران گشت مشترک، در ابتدا بر نحوه عرضه نان در یک نانوایی سنگکی نظارت کردند که با تشخیص بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت و نماینده بهداشت مبنی بر فروش اجباری، کم‌فروشی و وجود مشکلات بهداشتی، این واحد صنفی با رای قاضی شعبه ۵۶ تعزیرات به پرداخت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شد.

در ادامه بازرسی‌های گشت مشترک، یک واحد نانوایی تافتون نیز به دلیل گران‌فروشی، کم‌فروشی، مشکل بهداشتی و تقلب(استفاده از جوش‌شیرین) به پرداخت دو میلیون و ۲۶۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

همچنین، گشت مشترک تعزیرات در ادامه بازرسی‌های دیروز، دو واحد نانوایی سنگکی را به خاطر کم فروشی، مشکل بهداشتی و گران‌فروشی، هر یک به پرداخت ۹۴۶ هزار تومان جریمه نقدی محکوم کرد.

از جمله مشکلات مورد مشاهده در گشت، استفاده از آرد غیرمرتبط برای پخت نان بود که از آن جمله می‌توان به استفاده از آرد تافتون و لواش برای پخت نان سنگک اشاره کرد؛‌ این اقدام نانوایی‌ها از نظر بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت تخلف و مصداق تقلب در کسب محسوب شد.

در این راستا، بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت با یکی از شرکت‌های معروف توزیع آرد تماس گرفت که کارشناس این شرکت اذعان کرد، طبق قانون و بنا به درخواست مردم، آرد با سبوس‌گیری ۱۵ درصد در نانوایی‌هایی سنگکی توزیع می‌شود در حالیکه بسیاری از مردم از این موضوع خبر نداشتند و گمان می‌کردند از آرد مخصوص سنگک (آرد با سبوس‌گیری ۷ درصد) برای پخت این نان استفاده می‌شود.

کارشناس این شرکت توزیع آرد، مدعی بود، نانوایی‌ها باید سبوس را جداگانه خریداری کرده و به آرد اضافه کنند.

همچنین در بازرسی امروز، از دو واحد نانوایی به خاطر رعایت قانون و نداشتن هیچ‌گونه تخلف، تقدیر و تشکر به عمل آمد.آرای صادره شده در گشت مشترک ، در محل و توسط رییس دفتر گشت‌های مشترک و مسئول ابلاغ و اجرای گشت‌ها اجرایی شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17321s, 18q