وعده اجرای برنامه مهار ریزگردها توسط نماینده سازمان

سازمان ملل به کمک خوزستانی ها می آید

۱۳۹۴/۰۲/۰۳ - ۱۲:۱۱ - کد خبر: 145407
سازمان ملل به کمک خوزستانی ها می آید

سلامت نیوز: نماینده سازمان ملل در ایران ضمن بازدید از برخی مناطق خوزستان، به بررسی مسائل و چالشهای زیست محیطی استان پرداخت و قول داد تا راهکاری‌ لازم جهت حل معضلات زیست محیطی که کانون خارجی دارد داشته و با کشورهایی که منشا این معضلات هستند، رایزنی کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست گری لوییس که به منظور بررسی مشکلات زیست محیطی به خوزستان سفر کرده بود؛ در نشست با مدیران استان خوزستان که شب گذشته در استانداری خوزستان برگزار شد، با تشکر از استانداری خوزستان به دلیل دعوت برای بازدید از استان اظهار کرد: دومین بار است که به خوزستان سفر می‌کنم ولی در این سفر، اهداف و دیدگاههای متفاوتی را دنبال می‌کنم. این سفر به خواسته مردم خوزستان است که بارها از طریق شبکه‌های مجازی مرا فرا خوانده بودند.

او گفت: در سفر نخست خود، از آسیبهای وارد شده به آبادان، خرمشهر و شلمچه در اثر جمگ تحمیلی خیلی متاثر شدم. در آن سفر میزان خسارات ناشی از جنگ را بر حال و روز این مناطق دیدم اما در سفر دوم، علیرغم به یاد داشتن این خاطرات ناراحت کننده، این فرصت را پیدا کردم که از نزدیک با بازدید از آثار تاریخی، ریشه فرهنگی خوزستان را بشناسم.

نماینده سازمان ملل در ایران با اشاره به بازدید از سازه‌های آبی شوشتر گفت: این سازه‌ها با اینکه قدمتی هزار ساله دارند، ولی با طراحی مدرن و پیشرفته خود هنوز فعال هستند؛ این مساله واقعا برای من جالب است و هیچ وقت از یاد نخواهم برد. همچنین آثار باستانی شوش از جمله قلعه و موزه شوش واقعا ستودنی است.

لوییس گفت: ماموریت ما از سفر به خوزستان، بررسی چالشهای زیست محیطی است که امنیت اجتماعی به آن وابسته است. در استان خوزستان با نگاه به اطراف، وقایع ناراحت کننده‌ای می بینیم که تهدیدی برای امنیت اجتماعی هستند.

او گفت: مدیریت ضعیف منابع طبیعی، اقلیم یک منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد و محیط زیست آن را دچار چالش جدی می‌کند، به گونه ای که منطقه روز به روز خشکتر و گرمتر می‌شود. این امرز در نهایت، زندگی و آینده مردم خوزستان و ایران را تهدید خواهد کرد.

نماینده سازمان ملل در ایران گفت: با برنامه‌هایی که در دست اجرا داریم، تلاش می‌کنیم تا با تغییرات اقلیم و آثار مخرب آن بر محیط زیست در خوزستان مقابله کنیم.

لوییس گفت: یک سوم منابع آبی ایران در خوزستان قرار دارد و با تولید محصولات کشاورزی متنوع، انبار غلات این کشور محسوب می‌شود. بنابراین توجه به مساله محیط زیست در خوزستان، در درجه اول اهمیت قرار دارد.

او با بیان اینکه ارتباط سازمان ملل با خوزستان از طریق undp (برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد) برقرار می شود، ادامه داد: من به نمایندگی از undp در ایران قول می دهم که سازمان ملل حتما در خصوص مقابله با ریزگردها و سایر پدیده‌های زیست محیطی با شما همکاری خواهد کرد.

نماینده سازمان ملل در ایران عنوان کرد: خبر خوشی که برای مردم خوزستان دارم این است که در حال حاضر برنامه هایی جهت مقابله باپدیده های زیست محیطی داریم که به زودی در خوزستان اجرا خواهیم کرد.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15302s, 19q