مراقب دستگاه‌هاي پزشکي خانگي معيوب باشيد!

۱۳۸۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۸ - کد خبر: 14543
مراقب دستگاه‌هاي پزشکي خانگي معيوب باشيد!
دکتر ايرج خسرونيا، رييس جامعه متخصصين داخلي در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين مطلب،افزود: توجه به نقص فني اين نوع دستگاه‌ها ضروري است. به عنوان مثال، معيوب بودن دستگاه‌هاي تست قند خون، مي‌تواند براي بيماران ديابتي فاجعه آفرين باشد؛ چرا که ممکن است بر اثر تشخيص نادرست بيمار از ميزان قند خون، علاوه بر ايجاد اخلال در سير کنترل بيماري، فرد ديابتي با تزريق انسولين اضافه، دچار کما شود.

وي با توصيه به بيماران در خصوص توجه جدي به تاييديه وزارت بهداشت و هولوگرام مربوطه جهت اطمينان از کيفيت و اصالت دستگاه‌ها گفت: يکي ديگر از شيوه هاي کنترل و تضمين ايمني دستگاههاي پزشکي خانگي، توجه بيماران به ميزان حمايت سازمانهاي بيمه‌گر در قالب خدمات بيمه مسووليت است. در واقع با استفاده از بيمه مسووليت، هم جبران خسارات احتمالي مقدور است و هم اطمينان خاطر و آرامش بيمار در خصوص کيفيت کارکرد دستگاه حاصل مي‌شود.

خسرونيا همچنين در خصوص دستگاه‌هاي وارداتي گفت: علاوه بر آنچه که برشمرديم توجه به نام شرکت وارد کننده و تلفن‌هاي تماس آن جهت رديابي خدمات پس از فروش، پاسخگويي به سوالات احتمالي و نيز تامين لوازم جانبي و يکبار مصرف دستگاه از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32073s, 18q