سازمان نظام پزشکی به اعضای فعال نیاز دارد

۱۳۸۷/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۴ - کد خبر: 14545
سازمان نظام پزشکی به اعضای فعال نیاز دارد

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز دکتر عباس کبریایی زاده در نشست خبری ائتلاف سپید اظهار داشت : بزرگترین چالش ما در 4 سال گذشته برخورد انفعالی در ارتباط با اجرای قانون بود . تا قبل از سال 83 جایگاه واقعی سازمان به دلیل فقدان قانون منسجم و قوی تثبیت نشد اما از سال 83 تا 87 بهترین فرصت برای اجرای قانون و احراز جایگاه واقعی جامعه پزشکی بود که از دست رفت.

وی گفت : متاسفانه سازمان نظام پزشکی از فرهنگ سازی در حوزه سلامت غافل بوده است در حالی که جامعه پزشکی جامعه بزرگی است که با حضور مستقیم و غیر مستقیم خود در سطوح مختلف اجتماع و نظام سلامت می تواند نقش مهمی در فرهنگسازی برای رسیدن به زندگی سالم تر داشته باشد.

استاد داروسازی دانشگاه تهران افزود : یکی از آسیب های فرهنگی که در سالهای اخیر متوجه جامعه پزشکی شده کاهش منزلت طبابت و حکیم بودن پزشک در نزد مردم است و سازمان نظام پزشکی باید درجهت احراز جایگاه معنوی طبابت و منزلت حرفه ای پزشکان گام های بلندی بردارد.

وی خاطر نشان کرد: یک جمعیت 180 هزار نفری به عنوان پشتوانه سازمان وجود دارد ولی متاسفانه 10- 15 درصد از آنان در انتخابات شرکت می کند لذا سازمان نظام پزشکی نمی تواند نقش تاثیر گذاری داشته باشد مگر اینکه شاهد مشارکت گسترده اعضای آن در انتخابات باشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88384s, 18q