نظام رتبه‌بندی با طبقه‌بندی فرهنگیان تفاوت دارد

تدوین طرح دوفوریتی نظام رتبه‌بندی معلمان در مجلس

۱۳۹۴/۰۲/۰۵ - ۱۰:۳۰ - کد خبر: 145500

سلامت نیوز: عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس از بررسی طرح دوفوریتی نظام رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس خبرداد و گفت: لایحه طبقه بندی فرهنگیان با نظام رتبه بندی تفاوت داشته و دولت درحال حاضر طبقه بندی فرهنگیان را دردستور کار دارد.

قاسم احمدی لاشکی درگفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه لایحه طبقه‌بندی فرهنگیان با طرح نظام رتبه‌بندی معلمان تفاوت دارد، گفت: البته لایحه طبقه بندی معلمان که درحال حاضر دولت پیگیر آن است نیازبه مصوبه مجلس ندارد و این موضوع با طرح نظام رتبه بندی معلمان تفاوت دارد.

نماینده مردم نوشهرو چالوس درمجلس شورای اسلامی، افزود: افزایش حقوق از 160 تا 600 هزارتومان برای فرهنگیان طبق گفته وزیر و مسئولان آموزش و پرورش نظام رتبه بندی تلقی نمی‌شود، زیرا تفاوت حقوق دریافتی میان یک مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام که صد یا دویست هزارتومان نیست، بنابراین این موضوع نوعی سردرگمی برای معلمان ایجاد می‌کند.

وی با یادآوری تدوین طرح دوفوریتی نظام‌رتبه بندی معلمان در مجلس، تاکید کرد: درطرح دو فوریتی مجلس در خصوص نظام رتبه بندی معلمان به شأن و جایگاه این قشر ازجامعه توجه ویژه ای شده است، البته این طرح درجه علمی معلمان و میزان علاقه مندی آنها به این شغل را به درستی روشن می کند؛ ازاین رو طرح دوفوریتی مجلس قوی تر بوده و مورد پیگیری نمایندگان است، اما باید ازدولت درخصوص طبقه بندی فرهنگیان تشکر کرد.

این نماینده مردم درمجلس نهم درخصوص مهم ترین هدف مورد توجه نمایندگان در طرح دو فوریتی نظام‌رتبه بندی معلمان، تصریح کرد: اگر قرار است که رتبه علمی معلمان تفاوت پیدا کرده و جایگاه آنها ارتقاء پیدا کند؛ باید به نکات ویژه ای ازجمله میزان سابقه آنها توجه کرد و همه افراد دراین طرح یکسان دیده نمی شوند، ضمن اینکه این طرح معلمان را ملزم به این نکته می کند که سطح اطلاعات و آگاهی های خود را مطابق علم روز افزایش دهند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح دوفوریتی نظام‌رتبه بندی معلمان درخصوص نظام رتبه بندی معلمان در حال حاضر میان نمایندگان توزیع شده و باید منتظر ماند ودید چه زمانی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
علی
خسته نباشید
نه به دار نه به باره باید از دولت تشکر کرد سایر ارگانها تسهیلات را اعطا می کنند و هیچ گونه چشم داشتی هم ندارند نمی دانم چرا معلم هنوز هیچ تسیهیلاتی را دریافت نکرده باید تشکر کند که هیچ ، دریافتی ها رسانه ای هم می شوند ، تسهیلات بانک ها به کارمندانش، مخابرات، برق؛ بهداشت و درمان و...هیچ گاه رسانه ای نمی شود. اون وقت چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1.89796s, 20q