تبلیغات کاذب پزشکی نتیجه خلاء قانونی و ناهماهنگی های بین بخشی است

۱۳۸۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۳۷ - کد خبر: 14553
تبلیغات کاذب پزشکی نتیجه خلاء قانونی و ناهماهنگی های بین بخشی است

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز سید حسین سید موسوی دبیر اجرایی همایش سراسري ساماندهي تبليغات رسانه ای اظهار داشت: همایش در سه پنل با موضوعات قانون در حوزه سلامت، بررسی شیوه‌های اجرایی وضع موجود و توانمند سازی مردم در برابر تبلیغات رسانه ای برگزار می شود که دکتر لنکرانی وزیر بهداشت ، حسن خجسته معاون صدا و دکتر صدر رئیس کمیسیون بهداشت به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

کامران کاظم زاده نیز در این نشست گفت : خلأهای قانونی و ناهماهنگي بين بخشي از جمله مهمترین ضعف های بود كه راديو سلامت طی دو سال برنامه " زاویه پنهان" به آن دست یافت و به عنوان بخشي از رسانه ملی وظيفه خود دانست تا به ساماندهي وضع موجود در زمينه تبليغات كاذب پزشكي در حوزه سلامت اقدام كند.

وی افزود: متاسفانه هرروزه شاهد تبليغات كاذبي مثل لاغري و چاقي با داروهاي معجزه آفرين ، افزايش قد به واسطه دمپايي، ترک اعتیاد در چند ساعت و امثال آن به ویژه در مطبوعات و ماهوره ها هستیم و هيچ مرجع قانوني هم پاسخگوي عواقب اين وضعيت نيست، اميدواريم با برگزاري اين همايش بتوانيم با همفکری و همکاری سازمان ها و وزارتخانه های ذی ربط در جهت اصلاح وضع موجود به نتایج قابل قبولی برسیم.

مدیر رادیو سلامت خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت، كميسيون بهداشت مجلس، سازمان نظام پزشكي، شوراي سياست گذاري و سلامت سازمان صداوسيما در برگزاري اين همايش ،همكاري خوبي با ما داشتند.

وی گفت : رویکرد جدید رادیو سلامت از پزشکی محوری به سلامت محوری تغییر پیدا کرده است و ما تلاش می کنیم تا سلامت را در تمام ابعاد آن یعنی سلامت اجتماعی ، معنوی ، روانی و جسمی بررسی کرده و تلقی عامه از سلامت را که بیشتر ناظر بر سلامت جسمی است تغییردهیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36998s, 19q