اعتراف جوینده گنج به قتل‌عام اعضای یک خانواده

۱۳۹۴/۰۲/۰۵ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 145538

سلامت نیوز: قاچاقچی اشیای عتیقه که با شریکش دچار اختلاف مالی شده و اعضای خانواده او را قتل‌عام کرده بود سرانجام به این جنایت اعتراف و صحنه قتل‌ها را بازسازی کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی همدان روز ١١ اسفند سال گذشته از وقوع جنایت در منزلی مسکونی مطلع شدند و وقتی به آنجا رفتند ابتدا اجساد دو مرد جوان را مشاهده کردند که در قسمت پذیرایی خانه افتاده بودند.

مقتولان که برادر بودند با شلیک سلاح گرم و همچنین ضربات جسمی برنده به قتل رسیده بودند. کارآگاهان در ادامه بازرسی از خانه، اجساد زنی میان‌سال و دختری جوان را نیز درحالی‌که در دستشویی رها شده بودند، یافتند و بررسی‌های اولیه فاش کرد این دو بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن و انسداد مجاری تنفسی خفه شده‌اند.

شواهد موجود در صحنه جرم حکایت از آن داشت که قاتل یا قاتلان در خانه دنبال مدرک یا شیء باارزش می‌گشتند و به همین دلیل تمامی قسمت‌ها را جست‌وجو و وسایل را زیرورو کرده‌اند. همین مسئله فاش کرد عامل یا عاملان جنایت مقتولان را از پیش می‌شناختند به همین دلیل پلیس تصمیم گرفت درباره مقتولان تحقیق کند.

افسران جنایی وقتی زندگی و شغل کشته‌شدگان را بررسی کردند به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد پسر بزرگ این خانواده که جوانی ٣٧ ساله به نام داریوش بود، در زمینه حفاری‌های غیرمجاز و خریدوفروش اشیای عتیقه فعالیت داشت.

نوع کار داریوش به‌گونه‌ای بود که احتمال داشت قتل‌عام به آن مربوط باشد؛ به همین دلیل پلیس افرادی را که با این جوان مراوده مالی و کاری داشتند شناسایی و آنها را بازداشت کرد اما مدرک قاطعی علیه هیچ‌یک از این افراد به دست نیامد تا اینکه سرانجام کارآگاهان شواهد غیرقابل انکاری به‌دست آوردند که نشان می‌داد یکی از این مظنونان که مردی ٣٥ ساله به نام اکبر است جنایت را مرتکب شده است.

به‌این‌ترتیب اکبر روز سه‌شنبه هفته پیش دستگیر شد و سرانجام در بازجویی‌های تخصصی به جرمش اعتراف کرد.

اکبر گفت: «من و داریوش در زمینه قاچاق عتیقه و حفاری‌های غیرمجاز فعالیت داشتیم و همین شراکت باعث شد با هم دچار اختلاف شویم. داریوش دو چک سفیدامضا از من داشت که هرچه می‌گفتم حاضر نبود پس بدهد و این مسئله سبب شده بود دنبال راهی بگردم تا چک‌ها را از دست او بیرون بیاورم».

متهم در ادامه اعترافاتش گفت: «سرانجام نقشه سرقت از خانه داریوش را کشیدم. من به هیچ‌وجه قصد نداشتم کسی را بکشم. روز حادثه تصور می‌کردم مادر و خواهر داریوش به سفر رفته‌اند و کسی در منزل نیست؛ به همین دلیل به آنجا رفتم و از روی دیوار وارد خانه شدم. در یکی از اتاق‌ها سرگرم جست‌وجو بودم که یک‌دفعه دیدم خواهر داریوش بالای سرم ایستاده است، از ترس اینکه شناسایی و دستگیر نشوم او را با پتو خفه کردم. در این هنگام مادر او از راه رسید که وی را نیز خفه کردم و اجساد را به سرویس بهداشتی کشاندم و آنجا انداختم».

اکبر درباره دو قتل دیگر توضیح داد: «هنوز کارم در خانه تمام نشده بود که داریوش از راه رسید و او را با شلیک گلوله کشتم، پس از آن برادر کوچک‌ترش را نیز به قتل رساندم و فرار کردم».

بنابر این گزارش متهم در ادامه صحنه قتل‌ها را بازسازی کرد. او اکنون در بازداشت به‌سر می‌برد و بازجویی‌ها کماکان ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.12652s, 18q