اخراج دانش آموز از مدرسه به خاطر پيوند کليه!

۱۳۹۴/۰۲/۰۵ - ۱۳:۲۷ - کد خبر: 145562

سلامت نیوز: عضو هيات امناي انجمن بيماران کليوي کشور از اخراج ناباورانه و غيرقانوني يک کودک پيوند کليه از مدرسه به شدت انتقاد کرد و خواستار رسيدگي فوري مسئولان مربوطه به اين ماجرا شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، داريوش آرمان اظهار کرد: «دختر هشت ساله‌اي به نام شکيلا رخشاني پس از تحمل دو سال درد و رنج دياليز به تازگي با حمايت‌هاي انجمن بيماران کليوي پيوند کليه شده است. اين در حالي است که پزشک معالج وي اعلام کرده که دوران نقاهت شکيلا تمام شده است و اين دانش آموز براي ادامه زندگي معمولي هيچ مشکلي ندارد.» آرمان افزود: «متاسفانه مسولان مدرسه قيام واقع در کريم آباد کهريزک به رغم حضور چند روزه دانش‌آموز پيوند کليه‌اي در کلاس اول به والدين وي اعلام کرده‌اند به هيچ عنوان حاضر به پذيرش اين دانش‌آموز نيستند.»

وي ادامه داد: «آنها (مسئولان مدرسه) در پاسخ به اعتراض‌هاي مادر دختر گفته‌اند؛ از آنجا که نگران پس زدن پيوند کليه شکيلا هستند به همين خاطر از پذيرش او در مدرسه خودداري کرده‌اند و به هيچ عنوان نيز حاضر نيستند او را بپذيرند.» وي تصريح کرد: «بدون شک اين اتفاق غم‌انگيز نقض حقوق شهروندي يک کودک ايراني است. ضمن اينکه او به هيچ بيماري مسري، عفوني يا واگيردار مبتلا نيست.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35931s, 18q