دکتر معین از مشارکت گسترده پزشکان در پنجمین انتخابات سازمان نظام پزشکی تقدیر کرد

۱۳۸۷/۱۰/۲۹ - ۰۹:۱۲ - کد خبر: 14557
دکتر معین از مشارکت گسترده پزشکان در پنجمین انتخابات سازمان نظام پزشکی تقدیر کرد

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز متن این نامه به شرح ذیل است :

همكاران ارجمند و گرانقدر
وظيفه مي‌دانم كه از حضور و مشاركت آگاهانه و مسئولانه جامعه فرهيخته پزشكي ايران در پنجمين دوره انتخابات سازمان نظام پزشكي و حسن اعتماد آنان به نامزدهاي ائتلاف سپيد، صميمانه قدرداني كنم.
موفقيت چشمگير اصلاح‌طلبان به رغم رد صلاحيت‌هاي گسترده و حذف چهره‌هاي خوشنام وخدمتگزار و كارآمد در استان‌هاي مختلف از جمله تهران،‌ فارس، يزد، گلستان،‌ اروميه و... بيش از هر چيز محصول انگيزه‌مندي و احساس مسئوليت همكاران ارجمند و افزايش حدوداً سي درصدي مشاركت جامعه پزشكي در انتخابات است. تلاش‌هاي گرانقدر نهادهاي مستقل مدني و صنفي، انجمن‌هاي علمي و تخصصي و حضورداوطلبانه نامزدهاي محترم و آراي آگاهانه شركت‌كنندگان مسئول در اين انتخابات نشان داد كه نسبت ميان مشاركت‌هاي مدني و دموكراسي، نسبتي استوار و تعيين‌كننده است.
از اين پس نيز وظايف ويژه‌اي در برابر يكايك منتخبان قرار مي‌گيرد كه در دفاع از حقوق و منزلت اجتماعي و صنفي و معنوي جامعه پزشكي و حقوق و كرامت انساني بيماران و نهايتاً تأمين سلامت جامعه گام‌هاي عملي بلندتري بردارند.
در ميان مسائل و تنگناهاي فراوان جامعه ما،‌ وضعيت نابسامان دارو و درمان و هزينه‌هاي كمرشكن آن براي توده مردم و عدم رعايت حرمت و حقوق مادي و معنوي جامعه پزشكان به ويژه پزشكان جوان از سوي دستگاه‌هاي رسمي ودولتي تا به آن حد حاد و نگران‌كننده هست كه نه تنها در دستور كار نهادهاي صنفي از جمله سازمان نظام پزشكي بلكه در متن توجهات همه نهادهاي مدني وسياسي ودستگاه‌هاي رسمي و غيررسمي قرار گيرد. اميدوارم با اهتمام اعضاي محترم هيأت‌هاي مديره نظام پزشكي در مناطق مختلف كشور، براي انتخاب نمايندگان فعال خود در مجمع عمومي و تشكيل شوراي عالي سازمان نظام پزشكي، مديريت جديد سازمان نظام پزشكي بتواند گام‌هاي ناپيموده را در ايفاي نقش مستقل و موثر اين نهاد بزرگ صنفي و مدني بردارد. مجددا تأسف خود را از اعمال محدوديت و رد صلاحيت و غيبت چهره‌هاي پرتلاش و خدمتگزار و تأثيرگذار و اعمال برخي شيوه‌هاي غير اخلاقي، مغاير با قانون و نابرابر در تبليغات اعلام مي‌دارم و تلاش و حضور ارزندة همكاران عزيز را در آفرينش اين عزم ملي ارج مي‌گزارم. پيروز اين انتخابات ملي، جامعه پزشكي كشور است كه از اين پس با همكاري صميمانه همه منتخبان و رفاقت بعد از رقابت منتخبان، چشم‌‌اندازهاي جديدي فراروي ملت خواهد گشود، انشاالله.


گفتنی است دکتر مصطفی معین سر لیست ائتلاف سپید با 2358 رای نفر دوم انتخابات سازمان نظام پزشکی در تهران شد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.81878s, 18q