مجازات تخلف در تبلیغات پزشکی مربوط به دهه 40 است

۱۳۸۷/۱۰/۲۹ - ۰۹:۲۰ - کد خبر: 14562
مجازات تخلف در تبلیغات پزشکی مربوط به دهه 40 است

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز دکتر یزدانی اظهار داشت : مجازات تبلیغات های کاذب پزشکی در سال 1343 مبلغ 500 تومان بود که در زمان خود مبلغ بسیار سنگینی بود و هنوز نیزهمین میزان برای مجازات متخلفین تبلیغات در حوزه پزشکی دریافت می شود .

وی افزود: سیاست حاکم بر تبلیغات سلامت ،سیاستی پینگ پنگی است و متاسفانه مسئولان هیچ یک از نهادها و وزارتخانه های مربوطه ، مسئولیت نظارت برآن را به عهده نمی گیرد و هریک توپ را به زمین دیگری پاس می دهد. در حالی که قانون آن در سال 85 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

مجری کارشناس برنامه رادیویی " زاویه پنهان" گفت : حدود هشتصد گزارش مستند در مورد تبلیغات های کاذب پزشکی در برنامه زاویه پنهان با حضور کارشناسان و مسئولان آسیب شناسی شد که بخشی از آنها در نمایشگاه جانبی همایش به نمایش در خواهد آمد.

وی اضافه کرد: بيش از 20 مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شده كه موضوعات آن شامل تبليغات و حقوق مردم در حوزه سلامت، تبليغات سالم و كاذب در حوزه سلامت، تبليغات و قانون در حوزه سلامت، بازارسلامت و تبليغات در حوزه سلامت و تجارب بين المللي در حوزه سلامت است.

دبیر کمیته علمی همایش خاطر نشان کرد : به 10 مقاله برتر جوايز و لوح ياد بود داده خواهد شد . چكيده 3 مقاله اول در روز همايش ارائه مي شود و در پايان نیز چكيده مقالات در كتابچه اي به چاپ مي رسد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.1913s, 18q