نرم‌افزاری برای باهوش‌کردن کودکان

۱۳۹۴/۰۲/۰۵ - ۱۷:۲۴ - کد خبر: 145620

سلامت نیوز:براساس مطالعه جدید دانشمندان در آمریکا، استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری تلفن‌همراه در کلاس‌های پیش‌دبستانی می‌تواند به ارتقای مهارت‌های سوادآموزی و تقویت آمادگی کودکان برای مدرسه کمک کند.

محققان دانشگاه نیویورک دریافته‌اند، استفاده درست از یک نرم‌افزار تحصیلی می‌تواند منبع انگیزه و تعهد کودکان در سال‌های ابتدایی عمرشان باشد. سوزان نویمان، نویسنده این تحقیق گفت: هدف تحقیقات ما آزمودن این موضوع بود که آیا یک برنامه نرم‌افزاری انگیزه‌بخش می‌تواند یادگیری کودکان را سرعت بخشد یا خیر.محققان، کارایی یک برنامه نرم‌افزاری تحصیلی به نام Lear- with Homer را روی مهارت‌های آمادگی مدرسه کودکان پیش‌دبستانی آزمودند.

این برنامه‌ نرم‌افزاری آی‌پد اپل، کودکان را در برنامه‌ای نظام‌مند وارد می‌کند صداهای واژگان را با خواندن کتاب داستان ترکیب می‌کند.این پژوهش در 10 کلاس درس دارای 148 نفر کودک پیش‌دبستانی انجام شد. محققان با استفاده از چندین آزمایش سوادآموزی اولیه، تغییرات در آگاهی صوت‌شناسی بر اثر استفاده از Lear- with Homer را در مقایسه با گروه کنترل مشاهده کرد که نرم‌افزار جدیدی استفاده می‌کرد.

آگاهی صوت‌شناسی، توانایی شناسایی صداهایی است که واژگان را می‌سازند و شاخص مهمی برای توانایی خواندن در دوره‌های بعدی است.محققان دریافتند رشد قابل‌اندازه‌گیری در آگاهی صوت‌شناسی و درک ارتباط بین سخن و حروف تایپ‌شده برای گروهی که از نرم‌افزار Lear- with Homer استفاده می‌کرد در مقایسه با گروه کنترل مشاهده می‌شود.جزییات این یافته‌ها در نشست سالانه اتحادیه تحقیقات تحصیلی آمریکا در شیکاگو ارایه شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33613s, 19q