وزیر بهداشت:

سگ مشکل ما نیست، گرفتار موش‌ها و بیماری سالک هستیم

۱۳۹۴/۰۲/۰۶ - ۱۶:۱۶ - کد خبر: 145750

سلامت نیوز: وزیر بهداشت درباره معضل سگ‌ها گفت: سگ‌ها مشکل ما نیستند، ما امروز گرفتار موش‌ها و بیماری سالک هستیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، سیدحسن هاشمی در حاشیه همایش هفته سلامت با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای تعاون و آموزش و پرورش، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره مسئله سگ‌ها اظهار داشت: مسئله سگ‌‌ها مربوط به شهرداری و محیط زیست است. ما امروز گرفتار موش‌ها و بیماری سالک هستیم که باید نهادهایی مانند شهرداری، دامپزشکی و محیط‌ زیست به آن بپردازند زیرا هنوز نخاله‌های شهری بی‌سروسامان مانده است و از طرفی دیگر بیماری سالک در افغانستان و پاکستان شیوع پیدا کرده است.

وی درباره کارشکنی عربستان درباره ارسال کمک‌های ایران به یمن گفت: مایه تأسف است عربستان همچون رژیم صهیونیستی رفتار می‌کند، در حالی که باید کسانی که مسئول حرمین شریفین هستند رئوف‌تر و مظهر مهربانی باشند.

وزیر بهداشت ادامه داد: متأسفانه از 20 روز گذشته به‌دلیل کارشکنی‌های عربستان هواپیمای حامل کمک‌های دارویی هلال احمر ایران به‌همراه وزارت بهداشت و نهادهای دیگر ایران نتوانسته است این کمک‌ها را به مردم یمن برساند. از طرف دیگر بیمارستان‌هایی را آماده کرده بودیم تا 120 مجروح یمنی را پذیرش کنیم. بنابراین از سازمان‌های بین‌المللی که در برخی مواقع حرف‌های دهان‌پرکن می‌‌زنند در این‌باره هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

توضیح وزیر بهداشت درباره گرانی دارو و در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اینکه دارو در سال آینده گران می‌شود یا خیر، گفت: نباید رفتاری غیر از سال گذشته در حوزه دارو داشته باشیم، امسال هم وزارت بهداشت مناقصاتی را گذاشت تا هزینه‌های دارو کاهش یابد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره ادامه طرح تحول و همچنین اولویت‌های وزارت بهداشت در سال جاری برای این طرح عنوان کرد: دولت تمهیداتی را برای منابع مالی طرح تحول سلامت لحاظ کرده است تا این طرح دچار آسیب نشود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.68043s, 18q