انتقاد از بی‌توجهی به طرح تجمیع مراکز درمان تخصصی سرطان

۱۳۹۴/۰۲/۰۶ - ۱۵:۲۶ - کد خبر: 145751

سلامت نیوز: معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو با انتقاد از بی‌توجهی به طرح تجمیع و تاسیس مرکز درمان تخصصی سرطان،گفت: این در حالی است که مهلت تامین استانداردهای لازم و تجهیز بیمارستان‌ها اردیبهشت پایان می‌یابد.

اکبر عبدالهی در گفت‌وگو با میزان، درباره تشدید نظارت روی داروهای سرطانی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از نیمی از مطب‌های موجود در پایتخت کار تزریق بیماران شیمی درمانی را انجام می‌دهند که با توجه به سمی بودن این داروها سازمان غذا و دارو در تلاش است، درمان این قشر را یکپارچه کرده تا این بخش از درمان در بیمارستان و مراکز درمانی منتخب انجام شود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که تجمیع و تجهیز تخت‌های بیمارستانی در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد، افزود: این سازمان تا اردیبهشت به مراکز فرصت داده است تا تجمیع شوند، این در حالی است که گزارش ها و بررسی ها نشان می دهد که متاسفانه هنوز استانداردهای لازم و اقدامات مربوط به تجهیز کردن بیمارستان‌ها صورت نگرفته است.

عبدالهی در ادامه با بیان این مطلب که سازمان غذا و دارو با جدیت پیگیر این موضوع بوده و اقدامات لازم را انجام داده است، تصریح کرد: نخستین روزهایی که این موضوع مطرح و رسانه ای شد، جلساتی متعددی با حضور وزیر بهداشت و معانت درمان این وزارتخانه برگزار شد که متاسفانه به مرور زمان گویا موضوع مورد نظر به فراموشی سپرده شد.

به گفته معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو، اگر اعتبارات ابلاغ شده باشد، تخت‌ها تجهیز و گزارش کار به ما اعلام می‌شود تا توزیع سرپایی داروها در داروخانه‌های عادی قطع و روند مذکور تنها در داروخانه‌های بیمارستان ها ادامه یابد.

عبدالهی در خاتمه با اشاره به این مطب که سازمان غذا و دارو فهرستی از داروهای گرانقیمتی که احتمال سودجویی در آن وجود را تهیه کرده است٬ افزود: در حقیقت این داروها دریک بسته بندی جدید وارد مراکز خواهد شد، به طوری که می‌توان گفت دارو در اختیار بیمار قرار نخواهد گرفت و مراکز حین درمان از آن استفاده خواهد کرد. در مجموع این کار پای سودجویان را در این عرصه کوتاه می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14333s, 18q