معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد

اعلام تعرفه‌های پزشکی 94/ افزایش 15درصدی ویزیت پزشکان

۱۳۹۴/۰۲/۰۷ - ۱۰:۲۹ - کد خبر: 145813
اعلام تعرفه‌های پزشکی 94/ افزایش 15درصدی ویزیت پزشکان

سلامت نیوز: معاون درمان وزیر بهداشت از اعلام تعرفه‌های درمان 94 خبر داد.

دکتر محمد آقاجانی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران نرخ ویزیت پزشکان اعم از پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص در بخش دولتی و خصوص در سال جاری 15 درصد افزایش یافت.

وی گفت: بر این اساس نرخ ویزیت در بخش دولتی برای پزشکان عمومی 92000 ریال، متخصصین 115000 ریال و فوق تخصص‌ها 138000 ریال و در بخش خصوصی برای پزشکان عمومی 190000 ریال، متخصصین 300000 ریال و پزشکان فوق تخصص 380000 ریال می‌باشد.

به گفته آقاجانی، بر اساس این مصوبه تعرفه نرخ اقامت در بیمارستان‌های دولتی ( هتلینگ ) 20 درصد افزایش یافته است.

وی همچنین گفت: در قالب مصوبه جدید هیئت محترم دولت، میانگین رشد کل تعرفه خدمات پزشکی تنها 9درصد خواهد بود. این در حالیست که هموطنان واجد بیمه پایه سلامت در هنگام بستری تنها شش درصد از مبلغ صورت حساب تنظیمی را بر اساس تعرفه و قیمت مصوب پرداخت می‌نمایند. از سوی دیگر روستائیان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر (دارای دفترچه بیمه روستایی) و سایر افرادی که از طریق نظام ارجاع به بیمارستانهای مشمول برنامه مراجعه می‌کنند، 3 درصد از هزینه خدمات را پرداخت می‌کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: با توجه به بازنگری کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت (ویرایش اول) در سال 1393 و اجرای ویرایش دوم این کتاب و اصلاح این ارزش‌ها از اول فروردین ماه 94، رقم ریالی ضریب حق الزحمه خدمات پزشکی در سال 94 در بخش دولتی و خصوصی تغییری پیدا نخواهد کرد.

آقاجانی گفت: همچنین نرخ خدمات پاراکلینیک در بخش دولتی تغییری پیدا نخواهد کرد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهدی
با عرض سلام وقتی هزینه ویزیت اعلام می‌شود دستگاه های اجرایی باید پزشکان را موظف نمایند که بخشنامه نرخ مصوب در داخل مطلب وبالای سر منشی نصیب گردد تا مراجعان هم بااطلاع باشند چون همه پزشکان از قانون پیروی نمی‌کنند .متشکرم
fard
فعلاً این دولت برا پزشکها داره درآمد زایی میکنه.بالاخره قشر تحصیل کرده، متفکر، اینها هستند نه سایر فارغ التحصیلان!!! وقتی لبنیات با روغن پالم-برنج با ارسنیک-اب معدنی با نگه دارنده و ...را مردم میخورند مطبها شلوغه میشه وبایستی نرخ ویزیت را بالا ببرند!!!!
نتلبییس
راضی به زحمت نبودیم.دیگه یه بار دکتر رفتن یعنی ویزیت و دارو حداقل 80هزار تومن اب می خوره.بماند ازمایش عکس سوتو سی تی ...که پزشکان تجویز می کنند و برای همکاراشون درامدزایی می کنند.
0.86094s, 22q