بهانه جدید تامین اجتماعی برای قطع بیمه کارگران ساختمانی

۱۳۹۴/۰۲/۰۷ - ۱۴:۳۱ - کد خبر: 145882

سلامت نیوز: رئیس انجمن صنفی جوشکاران و اسکلت‌سازان تهران از قطع بیمه کارگران ساختمانی به دلیل اتمام اعتبار کارت‌های مهارت‌‌ و آنچه سازمان فنی و حرفه‌ای هوشمند کردن این کارت‌ها اعلام کرده است، انتقاد کرد.

به گزارش سلامت نیوز، «مرادحسین مرادی» در این باره به ایلنا گفت: بیمه تعداد قابل توجهی از کارگران ساختمانی که تاریخ اتمام اعتبار کارت‌های مهارت‌شان آبان سال گذشته بوده است، بدلیل آماده نشدن کارت‌های هوشمند قطع شده است. بیشتر این کارگران با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند و قرار نیست اگر سازمان فنی و حرفه‌ای کارت‌های هوشمند را با تاخیر آماده می‌کند، حق و حقوق‌‌شان پایمال شود.
او افزود: ممکن است این کارگران یا اعضای خانواده‌‌هایشان در مدت سه یا چهار ماهی که زیر پوشش بیمه قرار ندارند بیمار شوند، در این صورت مجبورند تعرفه‌های پزشکی را به قیمت آزاد پرداخت کنند که این ستم بزرگی در حق این قشر محروم است.
مرادی با اشاره به قرار قبلی سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان کارگران ساختمانی مبنی بر منوط شدن بیمه این کارگران به تاییدیه صنف مربوطه، تصریح کرد: گروهی از کارگران ساختمانی، کارگر فصلی هستند بنابراین امکان دارد روزی که بازرس تامین اجتماعی به محل کار آنها سر می‌زند، در محل کار حاضر نباشند. سازمان تامین اجتماعی حق ندارد بیمه این گروه از کارگران را بدون توجه به تاییدیه صنف مربوطه قطع کند.
رئیس انجمن صنفی جوشکاران و اسکلت‌سازان تهران در پایان گفت: خیلی صورت خوشی ندارد که بیمه کارگران ساختمانی را بدون آنکه به آن‌ها اطلاع دهند قطع می‌کنند. بسیاری از کارگران چند ماه بعد از آنکه بیمه‌شان به دلایل واهی قطع شده است، از این موضوع خبردار می‌شوند. سازمان تامین اجتماعی حداقل کاری که می‌تواند بکند این است که برای بیمه شدگان احترام قائل شود و قبل از حذف‌شان از زیر پوشش بیمه به آن‌ها اطلاع دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ایران
واقعا جای تاسف دارد کارگرانی که تحت هیچ پوششی نیستند این کونه حقشان پایمال شود
این کارگران گاهی سر کار هستند و گاهی بیکار
با این همه مشکلات زندگی را ادامه می دهند به امید اینکه بازنشته شوند
اوا با آنها این کونه برخورد می کنند
واقعا عدالت کجاست؟!
آیا این کارگران زحمت کش که صدایشان به جایی نمی رسد و از اینترنت و بخشنامه اطلاعات کافی ندارند و نمی دانند برای گرفتن حقشان به کجا باید مراجعه کنند این گونه حقشان پایمال شود
بسی جای تاسف است
آیا این کارگران زحمت کش باید تا آخرین نفس های زندگیشان کار کنند
آیا باید همیشه دغدغه سر کار رفتن یا نرفتن را با خودشان حمل کنند؟؟!!!
3.66003s, 20q