تعداد کشته های نپال؛ تا الان ۳۲۱۸ نفر

۱۳۹۴/۰۲/۰۷ - ۱۷:۳۵ - کد خبر: 145901

سلامت نیوز: تعداد کشته های زلزله شدید نپال هر روز بیشتر میشود و تا کنون از مرز ۳ هزار نفر گذشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بی بی سی ، مقام های نپال می گویند که حداقل ۳۲۱۸ نفر در زلزله شدیدی که روز شنبه این کشور را لرزاند کشته شده اند.
این درحالی است که هزاران نفر از مردم برای دومین شب پس از زلزله مرگبار در پایتخت این کشور، در فضای آزاد به سر بردند و یک مقام صلیب سرخ گفت برخی از نیروهایش را در جریان عملیات نجات از دست داده است.
بسیاری از خانه ها در کاتماندو از بین رفته است. برای اسکان بازماندگان این زلزله در پایتخت صدها چادر برپا شده است و تخمین زده می شود که یکشنبه شب هم صدها هزار نفر در مرکز نپال دومین شب را در هوای آزاد سپری کرده اند.

تلاش برای خارج کردن قربانیان این حادثه از زیر آوار در کاتماندو پایتخت نپال ادامه دارد.
هنوز دسترسی به برخی مناطق زلزله زده این کشور دشوار است.
پاتریک فولر مدیر ارتباطات منطقه آسیا اقیانوسیه صلیب سرخ جهانی گفته هنوز سخت است که حد و حدود آسیب‌های وارد شده را ارزیابی کنیم: "مهم‌ترین مسئله ما الان دسترسی به این مناطق است. نه ما و نه دیگران در مورد میزان آسیب‌های وارد شده به مناطق خارج از دره کاتماندو چیزی نمی‌دانیم. جمعیتی بالغ بر شش میلیون نفر در این مناطق زندگی می‌کنند.»
آقای فولر گفته است که نیروها و واحدهای صلیب سرخ در منطقه مشغول کارند و حتی کارکنان خود ما از زلزله آسیب دیده‌اند و ما بعضی از نیروها و داوطلبان‌مان را از دست داده‌ایم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12168s, 18q