مكمل‌هاي گياهي براي مقابله با سرطان پروستات مفيد هستند

۱۳۸۷/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 14597
مكمل‌هاي گياهي براي مقابله با سرطان پروستات مفيد هستند
تلاشهاي متخصصان داروسازي و علوم پزشكي در آزمايشگاه‌ها، دانشمندان آمريكايي را نسبت به تاثير سودمند داروهاي گياهي براي مقابله با سرطان پروستات اميدوار كرده است.

اين دانشمندان پس از بررسي‌هاي گسترده و متنوع به اين نتيجه رسيده‌اند كه از مكمل‌هاي گياهي نيز مي‌توان براي مبارزه با سرطان پروستات استفاده كرد. دكتر جوليا آرنولد، دانشمند مركز ملي طب مكمل و جايگزين در انستيتو ملي سلامت آمريكا در اين باره اظهار داشته است كه پژوهش‌هاي اخير وي روي تاثيرات پيشگيرانه ايزوفلاوونهاي رژيمي در گياه شبدر قرمز متمركز شده است.

وي بر اين واقعيت تاكيد كرد كه DHEA يك هورمون طبيعي دوره‌اي است كه توليد آن در بدن انسان همزمان با بالا رفتن سن كاهش پيدا مي‌كند. اين هورمون هم چنين به عنوان يك مكمل بدون نياز به نسخه از سوي مردان مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اغلب مردان معتقدند؛ اين هورمون مي‌تواند در بهبود پيامدهاي ناشي از پيري بر بدن آنها موثر باشد و يا اينكه ممكن است تاثيرات آنابوليك بر جاي بگذارد چرا كه مي‌تواند در بدن متابوليسم شده و به آندروژن تبديل شود. دكتر آرنولد در مطالعات خود به اين نتيجه رسيده است كه مصرف ايزوفلاوونهاي رژيمي نيز با كاهش خطر بروز سرطان پروستات ارتباط دارد و گياه شبدر قرمز يكي از منابع مهم حاوي ايزوفلاوون‌ها است.

در طول اين پژوهش تيم تحقيقاتي دكتر آرنولد دريافتند كه اگر هورمون DHEA با فاكتور رشد انتقالي بتا -1 تركيب شود مي‌تواند توليد هورمون مردانه تستوسترون را افزايش دهد و اين امر براي مقابله با سرطان پروستات نقش مفيدي دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88012s, 18q