سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس به پانا خبر داد؛

تشکیل کمیته نظارت بر کیفیت داروهای داخلی در مجلس

۱۳۹۴/۰۲/۰۸ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 145976

سلامت نیوز: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کمیته نظارت بر کیفیت داروهای داخلی خبر داد و گفت: گزارشی از فعالیت این کمیته تهیه شده که در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

حسن تامینی لیچایی در گفت و گو با پانا، افزود: بحث نظارت بر کیفیت داروهای داخلی از مواردی که در حوزه غذا و دارو به طور جدی باید به آن پرداخته شود چرا که به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است.


سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در رابطه با نظارت بر کیفیت داروهای داخلی و همچنین آزمایشگاه های سازمان غذا و دارو بازدیدی در هفته جاری از سازمان غذا و دارو داشتیم و مباحث و مواردی نیز در این جلسه نسبت به حساسیت های مربوط به نظارت محصولات و تولیدات غذایی مطرح شد.


وی خاطرنشان کرد: متأسفانه نبود نظارت دقیق بر واردات قاچاق از مواردی است که تهدیدکننده حوزه بهداشت است که باید یک عزم ملی برای جلوگیری از قاچاق صورت گیرد تا هم تولید داخل مورد توجه قرار گیرد و هم اینکه کیفیت محصولات داخلی افزایش یابد.


این نماینده مجلس تصریح کرد: همچنین ورود تجهیزات پزشکی قاچاق به مراکز درمانی و بیمارستانی کشور به همان اندازه نگران کننده است که عرضه داروی قاچاق و تقلبی در سطح کشور وجود دارد که این موضوع باید ساماندهی شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74409s, 18q