غذا خوردن با چوب‌هاي ژاپني به كاهش وزن كمك مي‌كند

۱۳۸۷/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 14600
غذا خوردن با چوب‌هاي ژاپني به كاهش وزن كمك مي‌كند
يك متخصص تغذيه در كتاب خود تحت عنوان «رژيم غذايي چوب غذاخوري» با اشاره به مطلب فوق آورده است: خوردن قرص‌ها و داروهاي رژيمي، پياده روي‌هاي طولاني مدت و يا گرسنه نگه داشتن خودتان به مدت طولاني با هدف اين كه وزنتان را كم كنيد، فراموش كنيد. همين حالا كفش‌هايتان را بپوشيد و راهي سوپرماركت شويد تا چوب غذاخوري بخريد. چرا كه غذا خوردن با اين چوبها مي‌تواند به شما كمك كند كه وزنتان را كم كنيد.

كيميكو باربر كه نويسنده اين كتاب است مي‌گويد؛ يكي از دلايلي كه باعث شده مردم چين و ژاپن يا هر كشور ديگري كه با چوب غذا مي‌خورند، نسبتا لاغر بوده و اندام متناسب‌تري داشته باشند اين است كه از اين چوبها براي خوردن غذا استفاده مي‌كنند.

باربر خاطرنشان مي‌كند: اگر با چوب غذا بخوريد سرعت خوردن كم مي‌شود و بنابراين حجم كمتري غذا مي‌خوريد، اما پر كردن دهان از غذا و تند تند خوردن باعث مي‌شود فرد بيش از حد نياز غذا بخورد. چون بر اساس مطالعات علمي اثبات شده، 20 دقيقه طول مي‌كشد تا مغز ثبت كند كه معده از مواد غذايي پر شده است و در اين فاصله زماني فرقي ندارد كه چه مقدار غذا وارد معده شود فقط مهم اين است كه 20 دقيقه طول مي‌كشد تا سيگنال پرشدن معده از مغز خارج شود و احساس سيري بوجود آيد. با وجود چوب غذا خوري فرد ناچار مي‌شود مقدار كمتري غذا را به دهان ببرد و آن را بهتر مي‌جود، سرعت غذا خوردن هم كمتر مي‌شود و در نهايت هضم غذا نيز آسانتر صورت خواهد گرفت كه تمام اينها به حفظ سلامت و وزن متعادل كمك مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.94113s, 18q