رئیس مجلس شورای اسلامی:

سازمان تأمین اجتماعی گام های مؤثری برای رفع دغدغه بیماران برداشته است

۱۳۹۴/۰۲/۰۸ - ۱۴:۱۸ - کد خبر: 146026

سلامت نیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تامین اجتماعی گام‌های موثری را برای رفع دغدغه بیماران برداشته و طی سال‌های گذشته همواره شاهد بدهی این سازمان به مراکز درمانی طرف قرارداد بودیم که اکنون شرایط نسبت به گذشته بهتر شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر علی لاریجانی در بیست و ششمین جشنواره ملی امتنان از کارگران که به مناسبت هفته کارگر برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: از لحاظ مبانی دینی و مطالبی که امام خمینی (ره) فرمودند و رهبر انقلاب بر آن تاکید کردند تردیدی نیست که اساس و قوام یک جامعه به بازوان ارزشمند کارگران است.

وی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در دولت قبل اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی مربوط به دولت نیست بلکه برای کارگران است به همین منظور استفاده از امکانات مالی تامین اجتماعی به هیچ وجه قابل قبول نیست، مگر اینکه برای سرمایه‌گذاری و سودآوری برای کارگران باشد. رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیمه قالیبافان تصریح کرد: این بیمه در سال‌های گذشته توسط نمایندگان مجلس به تصویب رسید و یک سال نیز اجرا شد، لذا امیدواریم که این موضوع مجددا پیگیری شود.

وی گفت: بیمه کارگران ساختمانی نیز در حال پیگیری بوده و این موضوع امری ضروری است.

وی افزود: در دولت فعلی گام‌های موثری برای رفع مشکلات کارگران برداشته شده و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم، خوشبختانه وزیر تعاون، سابقه طولانی همکاری با کارگران را دارد و از این جهت نیازی به تعریف مشکلات کارگران برای ایشان نیست.

به گفته دکتر لاریجانی بیمه بیکاری باعث رفع اضطراب در خانواده کارگران خواهد شد.

دکتر لاریجانی گفت: برای فراگیری بیمه سلامت گام‌های موثری برداشته شده که این نوع بیمه باعث آرامش روانی در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به تصویب بیمه سلامت در مجلس شورای اسلامی طی سنوات گذشته اظهار داشت: هدف از تصویب این قانون تبدیل تلاطم جامعه به آرامش بود، در بودجه سال جاری نیز منابع قابل توجهی برای اجرای بیمه سلامت در نظر گرفته شده تا دغدغه از زندگی‌ها رفع شود.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه بیکار شدن کارگر مشکلات بسیاری را برای خانواده آنها ایجاد می‌کند،تصریح کرد: به همین منظور بر بیمه بیکاری تاکید شده و بخشی از یارانه‌ها نیز به همین بخش اختصاص یافته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ستون فقرات کشور بر کار کارگران استوار است و انصافا آنها در انقلاب خوب درخشیدند و نسبت به آن وفادارانه فعالیت کردند.

وی افزود: در زمان پیروزی انقلاب که کشور با مشکلات بسیاری دست به گریبان بود، کارگران با تعهد و فهم درست نسبت به انقلاب احساس وظیفه کردند و در زمان دفاع مقدس نیز حضور آنها کاملا درخشنده بود. این موضوع بیانگر پایبندی کارگران به انقلاب است.

رئیس نهاد قانونگذاری اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی نیز کارگران وفادارانه به کار خود پرداختند و کارگران با تحمل سختی‌های فراوان باز هم نسبت به انقلاب احساس مسئولیت داشتند.

دکتر لاریجانی با اشاره به زندگی سخت کارگران در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی از سنوات دقت لازم به تولید نشد و مشکلاتی در زمینه بیمه درمان، بازنشستگی و ... به کارگران فشار وارد کرد.

وی تصریح کرد: از جمله زجرآورترین خبرها برای ما تعطیلی یک واحد تولیدی و بیکاری کارگران است.

وی گفت : مسائل و مشکلات را باید بدون حاشیه با کارگران در میان گذاشت و در این زمان قشر کارگر در راستای رفع مشکل کمک خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکار شدن کارگر مشکلات بسیاری را برای خانواده آنها ایجاد می‌کند، گفت: به همین منظور بر بیمه بیکاری تاکید شده و بخشی از یارانه‌ها نیز به همین بخش اختصاص یافته است.

وی افزود: مشکل مهمی که باعث فشار به کارگران می‌شود، سطح معیشت و بیکاری در جامعه است که دلیل این موضوع رکود و نبود رونق در تولید است.

وی با تاکید بر اینکه یک کشور دارای منابع فراوان نباید از وضعیت تولید نامناسب برخوردار باشد،اظهار داشت: تا زمانی که کشوری رونق تولید نداشته باشد نمی‌توان با قانون نوشتن مشکل مردم را حل کرد، اگر هم اکنون مبلغ پرداختی یارانه نقدی سه برابر شود باز هم مشکل زندگی مردم حل نمی‌شود.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه مردم به دنبال زندگی با کرامت هستند، تصریح کرد: اقتصاد صدقه‌ای برای کشور عزت مند نیست و مردم نیز مایل به دریافت صدقه نیستند و خوشبختانه دولت کنونی با همین طرز فکر در راستای رفع مشکلات گام برمی‌دارد.

وی تورم را آفتی برای رونق دانست و گفت: دولت یازدهم از لحاظ اقتصادی در مسیر درستی گام برمی‌دارد اما همچنان رکود وجود دارد، به طور حتم با کاهش تورم شاهد حضور بیشتر سرمایه‌گذاران و گذر از شرایط رکود خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری که حضور در اقتصاد را مانند جهاد فی سبیل الله دانسته‌اند، افزود: مهمترین مسئله امروز عدم رونق در اقتصاد بوده و تاکید مقام معظم رهبری نیز به همین دلیل است.

وی بر ضرورت رونق تولید تاکید کرد واظهار داشت: مسابقه در خیرات، مسابقه در تولید است و تا زمانی که وضعیت تولید بهبود نیابد، فرزندان کار نخواهند داشت و تاکید رهبر معظم انقلاب بر حضور آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی نیز به همین دلیل است

دکتر لاریجانی با اشاره به تصویب لایحه خروج از رکود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دغدغه اصلی کشور گره‌گشایی برای سرمایه‌گذاری مردم است، به طور حتم با حضور مردم و سرمایه‌گذاری آنها مشکل ایجاد شغل و تامین معیشت کارگران رفع خواهد شد و باید در زمینه تولید وفاق عمومی به وجود آید.

وی گفت: گاهی بحث‌های سیاسی و حاشیه‌ای باعث فراموشی موضوعات اصلی می‌شود اما مسئله مهم برای خدمت به کارگران و انقلاب اسلامی رونق تولید است و باید توجه کرد دعواهای سیاسی خدمت به انقلاب نیست.

وی با تاکید بر اینکه در کشورهای دارای دموکراسی اختلاف نظر وجود دارد، گفت: در شرایط کنونی و به دلیل شرایط سخت اقتصادی باید برادرانه بر موضوع آبادانی کشور تمرکز کرد و قاعدتا مسئله‌ای مهم‌تر از آن وجود ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی رونق تولید را در گرو وفاق عمومی عنوان کرد وافزود: تا زمانی که وفاق در جامعه شکل نگرفته اقتصاد سامان پیدا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه آرامش درونی جامعه باعث رونق اقتصاد می‌شود،اظهار داشت: دولت یازدهم برای تشکیل فضایی آرام تلاش‌های فراوانی انجام داده تا مردم به آینده امیدوار باشند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: همچنین جریان‌های مختلف سیاسی نباید به محض بروز اختلاف نظر آن را به مشاجره تبدیل کنند. اگر ما مسئولیت شناس هستیم، باید اراده‌ها را به سمت تلاش و آبادانی معطوف کنیم.

وی گفت: اگر رهبر انقلاب بر همدلی و همزبانی ملت و دولت تاکید کردند، به این دلیل بوده که آینده روشن کشور در این جمله نهفته است.

وی بر ضرورت حمایت از دولت تاکید کرد و گفت: این موضوع باعث می‌شود که دولت در فضایی آرام زمینه را برای رونق اقتصاد فراهم کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید قبول کند که با سرمایه‌گذاری دولتی کشور آباد نمی‌شود، به طور مثال تنها 30 هزار میلیارد تومان از بودجه کل کشور به پروژه‌های عمرانی تخصیص یافته، لذا باید از منابع مردمی استفاده شود.

به گفته رئیس نهاد قانونگذاری بسیاری از پروژ‌ه‌های عمرانی که کلنگ‌ زنی شده‌اند را مردم هم می‌توانند انجام دهند پس باید بستر را برای آحاد جامعه مهیا ساخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشحالیم که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تلاش برای رفع مشکلات و ایجاد آرامش برای کارگران است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.46107s, 19q