داروخانه ها: تعيين دستمزد با توافق انجمن داروسازان

اعتراض داروسازان به ميزان دستمزد

۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۰:۲۷ - کد خبر: 146082
اعتراض داروسازان به ميزان دستمزد

سلامت نیوز: در پي تجمع ١٠٠ نفره‌اي از داروسازان و دانشجويان داروسازي كه روز گذشته در مقابل انجمن داروسازان و در اعتراض به ميزان دستمزد دريافتي برگزار شد، برخي صاحبان داروخانه‌ها در شهر تهران اذعان داشتند كه دستمزد داروسازان در داروخانه‌ها، نه توسط صاحب داروخانه بلكه بنا بر توافق مشترك انجمن داروسازان با نماينده دولت و شوراي عالي كار تعيين شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد،اين اعلام در حالي است كه روز گذشته و بنا بر يك فراخوان در شبكه‌هاي اجتماعي، حدود ١٠٠ نفر از داروسازان و دانشجويان داروسازي با حضور اعتراض‌آميز در مقابل انجمن داروسازان اعلام كردند كه «حقوق ماهانه دو ميليون و ۸۰۰ هزار تومان براي يك داروساز در تهران كم است و نارضايتي داروسازان از حقوق‌هاي دريافتي باعث شده كه داروخانه‌داران، استخدام افراد غير داروساز با حقوق‌هاي كمتر را جايگزين داروسازان كنند.»

بنا بر اظهار برخي معترضان، سال گذشته به طور متوسط به ازاي هر ساعت كار يك داروساز در يك داروخانه ١٣ هزار و ٥٠٠ تومان پرداخت مي‌شد كه جمع اين رقم به ازاي ٤٤ ساعت كار در هفته و ١٧٦ ساعت كار در ماه حدود ٢ ميليون و ٤٠٠ هزار تومان بود، اما امسال حقوق يك ساعت كار داروساز و مسوول فني داروخانه با افزايشي بسيار كمتر از نرخ تورم به حدود ساعتي ١٦ هزار و ٢٠٠ تومان افزايش يافته كه براي ١٧٦ ساعت در ماه حدود دو ميليون و ٨٠٠ هزار تومان مي‌شود.

يك داروخانه‌دار در شهر تهران و در واكنش به اين اعتراض تاكيد كرد كه بنا بر قوانين بسيار سخت گيرانه‌اي كه از سوي وزارت بهداشت تصريح شده، به كار‌گيري فرد غير داروساز در داروخانه خلاف قانون است و هيچ داروخانه‌اي هم بدون داشتن داروساز اجازه فعاليت ندارد و بنابراين، ادعاي معترضان نسبت به بكارگيري افراد غيرداروساز براي پرداخت‌هاي كمتر وجود ندارد. داروخانه‌دار ديگري هم چنين گفت: «دستمزد را ما تعيين نكرده‌ايم. دولت تعيين كرده اما صاحب داروخانه موظف به پرداخت اين دستمزد است. دولت امسال افزايش دستمزدها را در حدود ١٧ درصد در نظر گرفته اما داروسازان معترض چندين و چند برابر اين عدد را مي‌خواهند.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20509s, 19q