دیناروند خبر داد؛

کاهش هزینه های ملزومات پزشکی در بیمارستان های خصوصی

۱۳۹۴/۰۲/۰۹ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 146138

سلامت نیوز: رییس سازمان غذا و دارو از ساماندهی قیمت گذاری و توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی و همچنین کاهش هزینه های آن حوزه در بیمارستانهای خصوصی خبر داد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های سازمان غذا و دارو در حوزه تجهیزات پزشکی، ساماندهی قیمت گذاری ها است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت،رسول دیناروند گفت: کمیته قیمت گذاری در این حوزه با دستور وزیر بهداشت قبل از عید ابلاغ شد و از ابتدای سال جاری با ترکیبی مشخص و با هدف قیمت گذاری ملزومات و تجهیزات پزشکی استقرار یافت.

او همچنین از تسری این قیمت گذاری ها به خارج از بیمارستانهای دولتی خبر داد و عنوان کرد: در سال 93 صرفا بیمارستانهای دولتی از قیمت های کاهش یافته بهره مند بودند که در سال جاری ضمن سراسری شدن قیمت ها، بیمارستانهای خصوصی هم مشمول این کاهش هزینه ها خواهند شد.

معاون وزیر بهداشت دیگر برنامه سازمان غذا و دارو را، ساماندهی توزیع عنوان و گفت: از آنجا که کالاهای قاچاق، بی مجوز و خارج از شبکه در سال های گذشته به شبکه رسمی نفوذ کرده بودند، در گام نخست با اجرای طرح تحول نظام سلامت کاهش جدی پیدا کردند.

دیناروند همچنین گفت: امسال گام بعدی برای مبارزه اساسی با این مشکل را با اهرم ها و ابزارهای جدیدی که به خدمت گرفته ایم رقم خواهیم زد.

او گفت: شبکه های توزیع، تامین و عرضه تجهیزات پزشکی را بگونه ای ساماندهی خواهیم کرد که اینگونه محصولات را به حداقل ممکن کاهش دهیم به این معنا که بیمارستان ها موظف خواهند شد لوازم مورد نیاز خود را فقط از شبکه مجاز تامین کنند و تقاضای بیمارستان های دولتی و خصوصی برای محصولات قاچاق به حداقل خواهد رسید.

دیناروند گفت: در این صورت و به تدریج بازار فرآورده های قاچاق سختگیرانه تر از اکنون خواهد شد و دیگر برای عرضه، تقاضایی وجود نخواهد داشت بطوریکه بازار محصولات قاچاق هر روز کوچکتر از قبل می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.87367s, 18q