شيوع مجدد بيماري سرخك در اروپا

۱۳۸۷/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۳ - کد خبر: 14619
شيوع مجدد بيماري سرخك در اروپا
اين بيماري در سال گذشته بيشتر از همه در آلمان، انگلستان، سوييس، ايتاليا و روماني ديده شده است. طبق آمار موجود در سال2006 ميلادي 8223 مورد سرخك و در سال2007 ميلادي 3909 مورد سرخك وجود داشته است.

اين آمار نشان‌دهنده كاهش محسوس اين بيماري در سال‌هاي گذشته است ولي طبق گزارش مجله لانست در 9 ماه اول سال 2008 دوباره درصد سرخك افزايش يافته و به 6229 مورد رسيده است. عامل بيماري سرخك نوعي ويروس است كه قابليت سرايت آن بسيار زياد است.

انتقال ويروس از طريق هوا (سرفه كردن، عطسه زدن ) است و 8 تا 10 روز طول مي‌كشد تا نشانه‌هاي بيماري ظاهر شود. سرفه خفيف، آبريزش از بيني و چشم، گرفتگي بيني و تب، اولين علائم اين بيماري هستند.سرخك در اثر عدم‌مصونيت در سيستم ايمني بدن ايجاد مي‌شود و قربانيان آن كساني هستند كه از گرسنگي و نداشتن بهداشت كافي رنج مي‌برند.

سرخك مي‌تواند اشكالات تنفسي ايجاد كند. بيشتر بيماران مبتلا در اثر عفونت ريوي، اسهال و التهاب مغز جان خود را از دست مي‌دهند. سرخك در خانم‌هاي آبستن مي‌تواند باعث سقط، نقص بدني يا مرگ جنين شود.بيماري سرخك، كودكان را ناتوان مي‌كند.

آنها بايد در تخت بمانند و به‌مقدار كافي مايعات بنوشند. توسط دستمال‌هاي مرطوب و بهداشتي مي‌توان نقاط قرمز شده و خارش‌دار را سرد كرده و تب را تا حدي پايين آورد. بنا بر تحقيقات انجام شده بيماري سرخك ممكن است به التهاب گوش مياني منجر شود. همچنين امكان عفونت ريه وجود دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.16617s, 18q