متقاضيان عمل بيني اصراري بر کوچک شدن اندازه بيني نداشته باشند

۱۳۸۷/۱۱/۰۱ - ۱۰:۱۱ - کد خبر: 14621
 متقاضيان عمل بيني اصراري بر کوچک شدن اندازه بيني نداشته باشند
دکتر "‌محسن نراقي "‌ در يک نشست مطبوعاتي، افزود :‌ همچنين توصيه مي شود تا سوراخ ها و پره ها بيني نبايد کوچک شود و بيني بايد به صورت طبيعي عملکرد خود را داشته باشد .
نراقي با اشاره به اينکه جراحي بيني ، مشکل ترين جراحي پلاستيک در بدن محسوب مي شود افزود :‌ تغييرات در حد ميلي متري در بيني ممکن است تاثيرگذار باشد . همچنين متقاضيان بايد از سلامت بيني ، بعد از عمل جراحي ، مطمئن باشند .
به گفته نراقي، جراحي بيني شايع ترين جراحي پلاستيک در ايران است و اين موضوع باعث شده تا بر آموزش هاي لازم براي آندسته از پزشکاني که اين عمل را انجام مي دهند تاکيد شود و بنابراين مهمترين مساله ، ارتقا سطح آموزش اين پزشکان است .
وي با تاکيد بر اينکه متقاضيان عمل بيني بايد پزشکاني که مهارت کافي در زمينه جراحي بيني را دارند انتخاب کنند اظهار داشت :‌هنگامي که قلب يک بيمار به عمل جراحي نياز دارد همه به دنبال يک پزشک حاذق و فوق تخصص هستند تا عمل قلب را انجام دهد اما اين موضع در مورد بيني کمتر وجود دارد و افراد تحت تاثير اطرافيان يک پزشک را براي عمل بيني انتخاب مي کنند .
*** بي حسي موضعي يا بيهوشي
وي با اشاره به برخي عمل هاي جراحي بيني با بي حسي موضعي گفت: انجام اين عمل با بي حسي موضعي، درسال هاي قبل انجام مي شد زماني که داروهاي پيشرفته بيهوشي در کشور موجود نبود و اکثر بيهوشي هابا گاز هالوتان که در فارماکوپه دنيا ازرده خارج شده انجام مي شد .
نراقي در ادامه گفت:‌ به همين علت برخي پزشکان ترجيح مي دادند از بي حسي موضعي که عوارضي همچون احساس درد توسط بيمار در حين عمل ، کم شدن سطح هوشياري بيمار و در نتيجه راه يابي خون در ريه ها و محدوديت بي حسي موضعي در مواقعي که عمل به طول مي انجامد ، استفاده کنند.
رييس انجمن تحقيقات راينولوژي گفت:‌ انجام عمل جراحي بيني با بيهوشي مطمئن تر است زيرا امکاني براي رسيدن خون به ريه ها توسط لوله اي که از راه ناي اکسيژن را به ريه ها مي رساند وجود ندارد و همچنين ريسک بيهوشي در مقايسه با بي حسي موضعي کمتر است.
*** جراحي پلاستيک فقط جراحي زيبايي نيست
وي به جراحي پلاستيک اشاره کرد و گفت:‌ اين جراحي فقط در جراحي زيبايي خلاصه نمي شود بلکه پلاستيک به معناي ترميم است و جراحي زييايي جزيي از جراحي پلاستيک محسوب مي شود.
وي گفت: جراحي پلاستيک شامل ترميم تمام ضايعات است که يا بر اثر ناهنجاري هاي مادرزادي و يا بر اثر يک سانحه ايجاد شده است .
وي با بيان اينکه بخش قابل ملاحظه اي از جراحي هاي ترميمي به قصد درمان انجام مي شود ، اظهارداشت :‌ اين موضو ع براي بسياري از بيمه ها جا نيافتاده و سازمان هاي بيمه گر،جراحي پلاستيک را شامل درمان محسوب نکرده و آن را تحت پوشش قرار نمي دهند.
*** تبليغات نادرست سلامت مردم را به خطر انداخته است
وي همچنين گفت: در زمان حاضر چيزي که سلامت مردم را به خطر انداخته ، تبليغات نادرست و دروغين اغلب شبکه هاي ماهواره اي است .
رييس انجمن تحقيقات راينولوژي تاکيد کرد : تجهيزاتي از جمله دستگاه هاي کوچک کردن بيني که اکنون از طريق ماهواره تبليغ مي شوند در هيج مرجع علمي تاييد نشده و اساس علمي ندارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.65837s, 19q