عملیات نفس گیر برای اطفاء حریق در کارخانه رنگ اخوان

۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۱۳:۱۷ - کد خبر: 146257

سلامت نیوز: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی فیروز کوه وقوع حریق گسترده در کارخانه رنگ سازی اخوان خبر داد.

علی مومنی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت19:30 عصر روز گذشته حادثه حریق در یک کارخانه رنگ سازی واقع در فیروز کوه به مرکز 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن عوامل آتش نشانی فیروز کوه در محل حادثه حاضر شدند.

وی با اشاره به شدت حادثه ادامه داد: پس از حضور آتشنشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک کارخانه به مساحت بیش از یک هکتار رخ داده و سوله‌ای هزار متری در این کارخانه کاملا شعله ور شده است که به دنبال آن با توجه به گستردگی حریق از آتش نشانی شهرهای پردیس، کیلان و ... درخواست کمک شد.

رئیس آتش نشانی فیروز کوه با بیان اینکه در مجموع هشت ایستگاه آتش نشانی و بیش از 100 آتش نشان در این عملیات حضور داشتند خاطرنشان کرد« آتش نشانان از چند جهت عملیات خود را آغاز کرده و پس ازمدتی موفق به مهار حریق و جلوگیری از سرایت آن به سوله‌های مجاور که سوله‌های نگهداری از مواد شیمیایی بود جلوگیری کردند.

مومنی با بیان اینکه عملیات اطفای کامل حریق با سختی‌هایی همراه بود خاطرنشان کرد: با توجه به وجود مواد شیمیایی درون سوله عملیات اطفا چندین ساعت طول کشید اما سرانجام آتش نشانان موفق به اطفای کامل حریق شده تا در ساعت یک بامداد به عملیات خود خاتمه دهند.

وی با بیان اینکه این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت خاطرنشان کرد: اما میزان خسارت زیادی وارده به کارخانه بالا بود.

وی اضافه کرد: علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.889s, 18q