معاون سلامت وزارت بهداشت؛

متخصصاني كه به مناطق محروم نروند، مجوز طبابت نمي‌گيرند

۱۳۸۷/۱۱/۰۱ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 14628
متخصصاني كه به مناطق محروم نروند، مجوز طبابت نمي‌گيرند
حسن امامي رضوي در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: از مجموع حدود هزار و 100پزشك متخصصي كه امسال به مناطق محروم اعزام شدند، حدود 115 نفر تاكنون به محل‌هاي تعيين شده نرفته‌اند، البته تعدادي از آنان تا آخر دي فارغ التحصيل مي‌شوند كه اميدواريم بعد از آن بروند.
وي اضافه كرد: براي افراد باقيمانده در بهمن ماه يك جلسه كميسيون بررسي برگزار مي‌كنيم، تا مشكلاتشان را براي نرفتن به مناطق محروم اعلام كنند،‌ در صورتي كه مشكل آنان موجه باشد ممكن است آنان را به شهرستان‌هاي ديگر بفرستيم و با جا به جايي مشكل را حل كنيم.
امامي رضوي گفت: با اين برنامه اميدواريم اكثريت پزشكان متخصصي كه به مناطق محروم نرفته‌اند، به اين مناطق بروند و نيازهاي اصلي شهرهاي محروم كشور به پزشك متخصص بر طرف شود. البته با وجود همه اين مشكلات استقبال اين پزشكان از اعزام به مناطق محروم نسبت به سال‌هاي گذشته بسيار بهتر و بلكه بي‌نظير است.
وي ادامه داد: تعداد معدودي از فارغ التحصيلان دوره‌هاي تخصصي پزشكي ممكن است، بعد از اين اقدامات به محل‌هاي تعيين شده نروند و شروع به كار نكنند، در اين صورت در هيچ جايي به آنان مجوز فعاليت پزشكي نمي‌دهيم.به بيمارستان‌هاي خصوصي هم اعلام كرده‌ايم كه اين پزشكان حق ندارند با نام افراد ديگر در اين مراكز مشغول به كار شوند.
امامي رضوي گفت: ما وظيفه داريم حافظ حقوق مردم باشيم به همين علت بايد به نحوي عمل شود كه حتماً در تمام شهرستان‌هاي محروم حداقل يك پزشك متخصص حضور داشته باشند، اين افراد تعهد دارند كه در مدت تعيين شده در مناطق محروم خدمت كنند و بايد به تعهد خود عمل كنند.
وي در پاسخ به اين پرسش فارس كه ممكن است اين پزشكان در مطب پزشكان ديگر مشغول به كار شوند، گفت: هنوز به سراغ مطب‌ها نرفته ايم اما نوبت آنها هم مي‌رسد.
وي گفت: براي توزيع مناسب پزشكان متخصص در كشور بايد همكاري نزديكتري بين سازمان نظام پزشكي و وزارت بهداشت برقرار شود، زيرا اكنون كه صدور پروانه مطب پزشكان به اين سازمان واگذار شده شاهد ايجاد مطب پزشكان متخصص در برخي شهرستان‌ها هستيم در حالي كه بيمارستان آن شهر از وجود آن تخصص خالي است.
وي افزود: بايد تدبيري اتخاذ شود كه پزشكان متخصص در اين شهرها فقط در مطب مستقر نباشند و وقتي را هم براي خدمت در بيمارستان اختصاص دهند كه اين كار بايد با تعامل قانوني بين سازمان نظام پزشكي و وزارت بهداشت حل شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41238s, 18q