اقدامات سازمان مدیریت بحران در مقابله با خشکسالی و کم آبی

۱۳۹۴/۰۲/۱۱ - ۱۹:۱۱ - کد خبر: 146311

سلامت نیوز:رییس سازمان مدیریت بحران کشور از تصویب طرح آبیاری فضای سبز با استفاده از پساب‌های موجود در محل خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، اسماعیل نجار درباره اقدامات سازمان تحت امرش در زمینه مدیریت کم آبی و مقابله با خشکسالی اظهارکرد: از مدت‌ها قبل بحران کم آبی در کشور و جلوگیری از پیامدهای آن در دستورکار سازمان قرار گرفته و تا کنون جلسات مختلفی نیز در این خصوص برگزار شده است که این جلسات خروجی‌ها و تصمیمات خوبی نیز داشته است. در همین راستا آخرین جلسه در این خصوص با هدف بررسی آب شرب شهرها و روستاها و ارائه راهکارهای مناسب و اجرایی در هفته گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در آن جلسه گفت: در این جلسه که نمایندگانی از سازمان‌های مدیریت و برنامه ریزی، محیط زیست، هواشناسی و وزارت خانه های بهداشت، نیرو، جهاد کشاورزی ، معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و شرکت مهندسی آب و فاضلاب و استانداری تهران،فارس و هرمزگان و ... حضور داشتند، مقرر شد استان های با تنش آبی با تشکیل جلساتی پیشنهادات و راهکارهای اجرایی مناسب با اولویت آب شرب را برای انعکاس به شورای عالی آب به سازمان مدیریت بحران ارسال کنند.

نجار با بیان اینکه در خصوص وضعیت آب شرب استان هرمزگان نیز در این جلسه بحث شد، گفت: هیاتی مرکب از نمایندگان مطلع سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران کشور به هرمزگان اعزام خواهند شد تا تصمیمات لازم در این خصوص نیز اتخاذ شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین همکاری برای خرید و نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب منازل مسکونی توسط وزارت نیرو با همکاری سایر دستگاه های ذیربط و تامین اعتبار مورد نیاز را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد و گفت: هچنین بنا به درخواست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و با برنامه ریزی وزارت نیرو تصمیم بر این شد تا آبیاری فضای سبز با استفاده از پساب های موجود در محل انجام شود.

وی در ادامه به ضرورت ارائه آموزش‌های عمومی به شهروندان در مواجهه با حوادث طبیعی اشاره کرد و گفت: مطالبه مردم باید در خصوص آموزش و پیشگیری از حوادث احتمالی به یک فرهنگ تبدیل شود و این موضوع در خصوص کم آبی نیز صدق می‌کند.

به گفته نجار درصد قابل توجهی از حوادث کشور ناشی از تغییرات اقلیمی است که بروز حوادثی مانند سیل، خشکسالی، طوفان و ... از جمله آنهاست.م

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36058s, 18q