مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی :

کارت هوشمند سلامت تا پایان امسال صادر می شود

۱۳۸۷/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۶ - کد خبر: 14632
کارت هوشمند سلامت تا پایان امسال صادر می شود
به گزارش خبرنگار سلامت نیوز ، مهندس حسین علی ضیائی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در نشست خبری که در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد اظهار داشت : بیش از یک سوم جمعیت کشور یعنی 28میلیون نفر به نوعی تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی قرار دارند و یکی از شاخص های توسعه یافتگی پوشش گسترده خدمات تامین اجتماعی است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ريزي‌ انجام شده ، قرار است تا پايان برنامه چهارم توسعه تعداد بيمه‌پردازان تامين اجتماعي به 10 ميليون نفر افزايش يابد همچنین بر اساس برنامه‌ريزي‌ صورت گرفته در هر ماه بايد دو درصد به تعداد بيمه‌پردازان اضافه شود تا به اهداف برنامه دست يابيم.

ضیائی گفت : تعداد بيمه‌پردازان در اوايل سال گذشته پنج ميليون و 700 هزار بيمه‌پرداز بوده كه اين رقم در پايان سال 86 به شش ميليون و 700 هزار نفر رسيد. به گفته وی دولت سه درصد حق بيمه هر بيمه شده را مي‌پردازد. همچنين براي حفظ و كمك به اشتغال در 37 شغل در كارگاه‌هاي كمتر از پنج نفر نيز سهم كارفرمايي را به سازمان پرداخت مي‌كند كه اين موارد هر ساله حدود 600 ميليارد تومان براي دولت بار مالي در بر دارد.

وی اضافه کرد : دولت برای پوشش بیمه ای رانندگان ، بودجه ای را تصویب کرد که بر اساس آن 50 درصد سهم کارفرمایی را خود می پردازد . همچنین اگر مدت بیماری کارگری بیش از 3 روز طول بکشد تامین اجتماعی موظف است حق بیمه و حقوق وی را پرداخت کند.

ضیایی خاطر نشان کرد : اگر دولت بدهي‌هاي خود به سازمان را پرداخت نكند، هر ماه معادل اوراق مشاركت سود اين مبالغ را بايد پرداخت كند، به طوري كه در حال حاضر حدود 10 هزار ميليارد تومان از دولت طلب داريم، البته دولت امسال يك هزار و 280 ميليارد تومان از بدهي‌هاي خود به سازمان را پرداخت كرده است.

وی گفت : در حال حاضر مشغول تنظيم گروه‌بندي مشاغل هستيم تا بر اساس آن، عدالت در پرداخت حقوق بازنشستگان رعايت شود. به گفته وی 2تا از بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی در سطح استاندارد جهانی شناخته شده است . همچنین 8 بیمارستان سازمان نیز طبق ارزیابی وزارت بهداشت به عنوان بیمارستان های نمونه معرفی شده است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود : هدف از انتشار روزنامه‌ خورشید اطلاع‌رساني و كسب درآمد است . سازمان تامين اجتماعي با 28 ميليون نفر بيمه شده بايد بتواند با اين بيمه‌شده‌ها ارتباط برقرار كند و اطلاع رسانی لازم را انجام دهد كه براي انجام اين كار، بهترین ابزار روزنامه ها هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0988s, 18q