استعفای رییس شبکه هپاتیت ایران در پی عدم رسیدگی به پرونده حقوقی بیماران هموفیلی

۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۱۳:۳۰ - کد خبر: 146465

سلامت نیوز:رئیس شبکه هپاتیت ایران از ادامه کار کارشناسی درمان بیماران هموفیلی کشورمان که حدود ۳۰ سال قبل براثر واردات فرآورده‌های آلوده خون فرانسوی گرفتار بیماری‌های HIV/ایدز و هپاتیت شدند، خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ابتکار،حدود 30 سال قبل براثر واردات فرآورده‌های آلوده خون از کشور فرانسه بسیاری از بیماران هموفیلی ایران دچار بیماری هپاتیت و ایدز شدند که متاسفانه تعداد قابل توجهی از آنان طی سال‌های اخیر جان خود را از دست دادند. در این راستا سید موید علویان رئیس شبکه هپاتیت ایران و از متخصصان پزشکی حاذق که سال‌ها پیگیر درمان بیماران هموفیلی بوده است، در پی استعفایش به دلیل اعتراض به روند رسیدگی به پرونده حقوقی این بیماران گفت: بنده همچنان روند درمان این بیماران را پیگیری می‌کنم و از هرگونه اظهارنظر کارشناسی برای این بیماران دریغ نخواهم کرد.

وی ادامه داد: امیدوارم استعفای بنده نیز به روند رسیدگی مباحث حقوقی پرونده بیماران هموفیلی کشورمان کمک کند؛ درباره استعفای خود نیز باید عنوان کنم که این استعفا نیز به دلیل اعتراضم به عدم رسیدگی حقوقی به پرونده این بیماران بود. متاسفانه پس از سه دهه از واردات فرآورده‌های آلوده خونی از کشور فرانسه به ایران که باعث مرگ تعداد بسیاری از بیماران کشورمان شد، هنوز شرکت فرانسوی تولیدکننده این فرآورده‌ها هیچگونه غرامتی را به بیماران ایرانی پرداخت نکرده است درحالی که نسبت به پرداخت غرامت به برخی بیماران کشورهای دیگر از جمله عراق، اقدام کرده است. در این زمینه متخصصان عنوان می‌کنند که این مسئله به دلیل ضعف در رسیدگی حقوقی از طرف ایران است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20295s, 18q