بازتاب‌هاي گزارش «شهرداري يك خيابان را فروخت»

خيابان‌فروشي نكرديم

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۴:۰۲ - کد خبر: 146561

سلامت نیوز:هفته گذشته گزارشي منتشر شد كه بازتاب هاي بسياري داشت . در اين گزارش به خياباني به ارزش 60 ميليارد تومان در ازگل تهران اشاره شده بود كه توسط شهرداري به بخش خصوصي براي بهره‌برداري واگذار شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه قانون ،بعد از انتشار اين خبر و ادامه اعتراض‌هاي ساكنان منطقه در نهايت قاليباف شهردار تهران دستور توقف كارو تبديل منطقه به فضاي سبز را صادر كرد. در اين راستا شهرداري منطقه يك طي ارسال جوابيه اي كليه اخبار در اين رابطه را تكذيب كرده است. روزنامه قانون با توجه به وظيفه قانوني خود اين جوابيه و خبر تبديل منطقه گود برداري شده به فضاي سبز را نيز در ادامه منتشر مي‌كند.


جوابيه شهرداري منطقه يك:خيابان فروشي نكرديم
عطف به خبر مندرج در روزنامه مورخ 7 ارديبهشت 94 در صفحه حقوق و قضا با عنوان «شهرداري يك خيابان را فروخت»بدين‌وسيله ضمن تكذيب خبر فوق، جوابيه ذيل جهت استحضار و تنوير افكار عمومي ارسال مي‌‌گردد. لذا خواهشمند است دستور فرماييد براساس قانون مطبوعات جوابيه اين منطقه در اولين شماره در روزنامه منتشر شود.


1-زمين موردنظر طبق طرح تفصيلي قديم داراي كاربري خدمات شهري و جزء سرانه‌هاي خدماتي (پروژه شهرك هفت‌تير)طي بند 8 صورت‌جلسه شماره 224 شوراي طرح و بررسي بوده كه در اختيار شهرداري قرار داشته است و همچنين در طرح تفصيلي جديد فاقد هرگونه گذر در محل بوده و در حال حاضر پهنه زمين ياد شده R122 مي‌باشد.


2-اسناد ثبتي پلاك‌هاي مجاور حاكي از عدم وجود گذر در محل ياد شده مي‌باشد به‌طوري كه در پروانه‌هاي صادره (سال 83) و نيز مجددا در پايان كار املاك مجاور صراحتا حدشرقي آنها به پلاك (همان محل ياد شده)قيد گرديده است.


3- همان‌گونه كه قبلا اشاره گرديد در طرح تفصيلي مصوب ملاك عمل پهنه پلاك مذكور R122 مي‌باشد و به هيچ عنوان گذر در آن منعكس و پيش بيني نشده است لذا احداث مجموعه فرهنگي آموزشي در پلاك متعلق به شهرداري تهران به صورت قانوني انجام شده و هيچ‌گونه اقدام خلاف ضوابط و مقررات در محل صورت نگرفته است.


4- بر خلاف ادعاي مطرح شده، شهرداري منطقه يك هيچ‌گونه انتفاعي از احداث مجموعه فرهنگي آموزشي در محل مورد نظر نداشته و صرفا به منظور تحقق و افزايش سرانه‌هاي خدماتي و آموزشي ، احداث مجموعه فرهنگي و آموزشي را در دستور كار قرار داده است.


تبدیل «زمین گودبرداری ازگل» به پارک


رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از تبدیل زمین شهرداری به پارک و فضای عمومی در محله ازگل خبرداد. اقبال شاکری در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر موافقت شهردار تهران با تبدیل گودبرداری ازگل به پارک عمومی گفت: در پی اعتراضات مردم محله ازگل به ساخت و ساز شهرداری در خیابان باران که گذر عمومی بود، شنبه دیداری با اهالی و شهرداری منطقه یک داشتیم.


وی با اشاره به تماس تلفنی‌اش با قالیباف برای حل مشکل مردم محله ازگل گفت: قالیباف نیز از تبدیل این گودبرداری به فضای سبز استقبال کرده و عنوان داشت که از این موضوع حمایت خواهد کرد. رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس طرح تفصیلی این گذر در پهنهR121 قرار دارد، ادامه داد: در بررسی‌ها مشخص شد قرار است از این محل تاسیسات شهری عبور ‌کند و از سویی دیگر در دید مردم محله این قطعه زمین به عنوان محل گذر و عبور شناخته شده بود، درحالی‌که این زمین جزو املاک شهرداری بوده و باوجود اینکه می‌توانست در این محل ساخت و ساز انجام دهد، اما شهردار تهران برای تبدیل این محل به پارک موافقت کرد. شاکری با بیان اینکه امیدوارم با مساعدت شهردار منطقه یک این پروسه تسهیل یابد، گفت: به‌دلیل تراکم بالای این منطقه، ساخت و ساز جدید جلوه خوبی نداشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.41282s, 18q