رييس انجمن آلزايمر ايران:

هر7 ثانيه يک نفر به بيماري آلزايمر مبتلا مي‌شود

۱۳۸۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 14657
هر7 ثانيه يک نفر به بيماري آلزايمر مبتلا مي‌شود
دکتر معصومه صالحي در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حال حاضر برآورد شده که در هر 7 ثانيه يک نفر به بيماري آلزايمر مبتلا مي‌شود.

وي همچنين افزود: تحقيقات نشان مي‌دهد؛ طي 40 سال آينده 8 ميليون نفر به آلزايمر مبتلا خواهند شد که با برنامه‌ريزي‌هاي مدون مي‌توان از اين معضل پيشگيري کرد.

وي با اشاره به اينکه آلزايمر نوعي بيماري ناهمگن از نظر ژنتيکي است که در تمام نژادها ديده مي‌شود، افزود: تقريبا 10 درصد افراد بالاي 60 سال، زوال عقل دارند يعني به آلزايمر مبتلا هستند.

به گفته دکتر صالحي، 5 درصد اين بيماران دچار بيماري خانوادگي با تظاهر زودهنگام، 15 تا 25 درصد دچار بيماري خانوادگي با تظاهر ديررس و 75 درصد مبتلا به بيماري تگ گير هستند.

وي تصريح کرد: در اين کنگره برآنيم که سالمندان تشويق شوند تا عادات خود را انطباق دهند. همه سالمندان مي‌توانند يک دفترچه يادداشت داشته باشند و تمام پيام‌هاي خود را از جمله داروهايي که بايد در طول روز استفاده کنند را يادداشت کرده تا از اين طريق از افت حافظه رنج نبرند.

رييس انجمن آلزايمر ايران در پايان تاکيد کرد: برقراري نظم روزانه و کمک گرفتن از وسايل کمک حافظه مي‌تواند توانايي سالمندان را افزايش دهد و از دشواري‌هاي حاد نجات دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13844s, 18q