ملاقات بيماران با دسته گل، در بيمارستانهاي اسكاتلند ممنوع مي‌شود

۱۳۸۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 14659
ملاقات بيماران با دسته گل، در بيمارستانهاي اسكاتلند ممنوع مي‌شود
مسئولان بهداشتي اين كشور اعلام كردند: به همراه داشتن اين هديه سنتي كه اغلب براي ملاقات و ديدن بيماران مورد استفاده قرار مي‌گيرد به دليل نگراني از خطراتي كه ممكن است براي بيماران داشته باشد در تعداد زيادي از بيمارستان‌هاي اسكاتلند ممنوع شده است.

مقامات مركز خدمات بهداشتي ملي اسكاتلند در اين باره خاطرنشان كردند: علت چنين اقدامي از سوي مسئولان آن است كه گلدان يا ظرف آب ممكن است حاوي ميكروبهاي خطرناكي باشد كه جان بيماران را به خطر بياندازد.

اين گونه ميكروبها مي‌توانند موجب بروز حساسيت و آلرژي شوند و همچنين آبي كه از ظرف گل نشت مي‌كند ممكن است به تجهيزاتي پزشكي حياتي آسيب وارد كند.

يك سخنگوي شوراي سلامت اسكاتلند اين خط مشي را مورد تاييد قرار داده و هم اكنون مساله بردن گل به بيمارستان در دو بيمارستان متعلق به اين شورا تحت بررسي و بازبيني قرار دارد.

به گزارش ایسنا، به گفته مسئولان، پس از پايان مطالعات كامل احتمالا بردن گل به بيمارستان براي جلوگيري و كنترل عفونتها و به دليل حفظ سلامت و امنيت بيماران و نيز حفاظت از تجهيزات برقي بيمارستاني، به طور كلي در تمام مراكز بهداشتي درماني اين كشور ممنوع خواهد شد. اين در حالي است كه برخي از منتقدان اين خط مشي جديد اظهار داشته‌اند كه گل نه تنها براي بيماران خطري ندارد بلكه حتي مي‌تواند روي آنها تاثير درماني نيز داشته باشد. با توجه به اين اختلاف نظرها تحقيقات مسوولان اسكاتلندي تا رسيدن به نتيجه قطعي ادامه خواهد داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14927s, 18q