26 تا 30 اردیبهشت در تهران:

بیست و سومین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران برگزار می شود

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 146602

سلامت نیوز: بیست و سومین کنگره سالانه انجمن جراحان کودکان ایران با محوریت جراحی نوزادان و مراقبت های جراحی از نوزادان 26 تا 30 اردیبهشت ماه امسال در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز دکتر بهار اشجعي، دبیر این کنگره با اعلام خبر فوق افزود: در سال هاي اخير پيشرفت کشور در زمينه هاي مختلف جراحي، بيهوشي و بخش هاي مراقبت ويژه نوزادان و نیز تشخيص و درمان قبل از تولد ناهنجاری تكاملي، منجر به كاهش چشمگيري در ميزان مرگ و مير در نوزادان مبتلا به اين بيماري ها شده که در نتيجه آن شاخص سلامت در کشور ما نیز افزايش یافته است.
وی با اشاره به اینکه از مسایل قابل توجه در نوزادن مبتلا به ناهنجاري هاي تكاملي، آنومالي هاي همراه يك ناهنجاري بوده به گونه اي كه بی توجهی به اين ناهنجاری هاي همراه مي تواند، براي نوزاد مبتلا، خطرات و افزايش مرگ و مير را به همراه داشته باشد، تصریح کرد: انجمن جراحان کودکان ایران با هدف شناخت بیشتر از وضعیت موجود و فعالیت های جاری در کشور در جهت تشخیص و درمان این نوزادان و نیز تبادل نظر در زمینه طرح راهبرد های جدید در برخورد با این دسته از بیماری ها، بر آن شده است تا محور بیست وسومين همایش سالانه خود را به این موضوع اختصاص دهد.
به گفته دکتر اشجعی،جراحی نقص تولد نوزاد، جراحی آنومالی های تکاملی نوزاد، جراحی بیماری های اکتسابی نوزاد، نقش تشخیص و درمان پیش از تولد در آنومالی های تکاملی، جراحی جنین، نقش پرستاری در نوزادان بعد از عمل جراحی و نقش بخش مراقبت های ویژه نوزادان در جراحی نوزادان از عمده محورهای این کنگره 5 روزه را تشکیل می دهد.
وی اظهار داشت: امسال در مدت كنگره علاوه بر سخنراني جراحان در زمينه بيماري هاي نيازمند جراحي در نوزادان 5 سخنران مهمان خواهيم داشت كه در مورد مراقبت هاي ويژه نوزادان پس از جراحي ،جراحي هاي كم تهاجمي در نوزادان ، پيوند اعضا در كودكان و چالش هاي بيهوشي در نوزادان نيازمند جراحي، مطالبی ارایه خواهد شد.
گفتنی است، علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی http://irsps.org مراجعه کرده یا با تلفن 26401423 تماس بگیرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.5017s, 19q