موانعی که باعث می‌شود زنان آسیب‌دیده به پلیس مراجعه نکنند

سال گذشته 15 هزار نفر از قربانیان خشونت خانگی به پلیس مراجعه کردند

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۶:۰۴ - کد خبر: 146621

سلامت نیوز: در سال 93 حدود 12 هزار زن به مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری‌ها در سراسر کشور مراجعه کردند که علت اصلی مراجعه آن‌ها موضوع اعتیاد همسر و فرزندانشان بوده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: براساس آمار موجود در سال 1393 حدود 15 هزار نفر با موضوع بدرفتاری جسمی و عاطفی به مراکز مشاوره و دوایر مددکاری اجتماعی کلانتری‌ها مراجعه کرده‌اند.

سردار سعید منتظرالمهدی در گفتگو با مهرخانه، در خصوص آمار خشونت خانگی در ایران گفت: براساس آمار موجود، در سال 1393 حدود 15 هزار نفر با موضوع بدرفتاری جسمی و عاطفی به مراکز مشاوره و دوایر مددکاری اجتماعی کلانتری‌ها مراجعه کرده‌اند.

وی بیان داشت: در سال 93 حدود 12 هزار زن به مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری‌ها در سراسر کشور مراجعه کردند که علت اصلی مراجعه آن‌ها موضوع اعتیاد همسر و فرزندانشان بوده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به آسیب‌های موجود در فضای مجازی که زنان و دختران را تهدید می‌کند، اظهار داشت: فریب زنان و دختران و برقراری روابط نامتعارف (دوستی با جنس مخالف) مهم‌ترین آسیب‌هایی هستند که در فضای مجازی زنان و دختران را تهدید می‌کند.

منتظرالمهدی با اشاره به موانعی که باعث می‌شود زنان آسیب‌دیده برای طرح شکایت یا حل مشکل خود به پلیس مراجعه نکنند، خاطرنشان کرد: بعد فرهنگی و اجتماعی مسئله شامل ترس از بین رفتن آبرو و حیثیت فردی و خانوادگی، عدم آگاهی نسبت به حقوق فردی و اجتماعی یا همان حقوق شهروندی و بی‌اعتمادی نسبت به مراجع قضایی و انتظامی از جمله مواردی هستند که باعث می‌شوند زنان آسیب‌دیده به پلیس مراجعه نکنند.

وی در خصوص برنامه‌های پلیس برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان گفت: پلیس در راستای رویکرد جامعه‌محوری و با توجه به نقش و جایگاه زنان در نظام اسلامی در زمینه پیشگیری اجتماعی از جرم در سه سطح اولیه، ثانویه و ثالثیه اقدامات خوبی را به منظور آموزش مهارت‌های زندگی انجام داده است. استخدام پلیس زن به‌ویژه در حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی در همین راستا بوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79907s, 19q