کم رنگ شدن اخلاق پزشکی به بیمار و پزشک صدمه می زند

۱۳۹۴/۰۲/۱۴ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 146630

سلامت نیوز: دبیر بیست و ششمین کنگره سالیانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران به کم رنگ شدن اخلاق پزشکی اشاره کرد و گفت: اخلاق پزشکی باید سرلوحه فعالیت های این حرفه قرار گیرد.در چند دهه اخیر شاهد کم رنگ شدن اخلاق پزشکی هستیم که همه به بیمار و پزشک صدمه می زند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر اسحاق حسینی درنشست خبری این کنگره اظهار کرد: با پیشرفت علم و نوآوری در همه موضوعات این حوزه اعم از آموزش و تحقیقات، جایگاه اخلاق پزشکی آشکار تر می شود.

به گفته حسینی چالش های نوین اخلاق پزشکی در این کنگره مورد بررسی کارشناسانه قرار می گیرد.

** ببیست و ششمین کنگره جامعه پزشکان داخلی در روزهای 15 تا 18 اردیبهشت

وی از برگزاری بیست و ششمین کنگره پزشکان متخصص داخلی ایران با حضور حدود 2 هزار پزشک متخصص در روزهای 15 تا 18 اردیبهشت ماه در مرکز همایش های رازی تهران خبر داد.
حسینی با اشاره به اینکه 203 مقاله علمی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است اظهار کرد: از مجموعه مقالات پذیرفته شده 47 مقاله به صورت سخنرانی طی چهار روز ارایه خواهد شد و بقیه نیز به صورت پوستر در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

حسنی به برگزاری هشت سمپوزیوم در این گنگره اشاره کرد و گفت: دیابت، گوارش،ریه، قلب، خون، احیاء و بیماری عفونی از جمله سمپوزیوم های این کنگره است.

وی تاکید کرد: ارایه راهکارهای نوین برای نهادینه شدن اخلاق پزشکی از جمله برنامه های روز اول این کنگره است.

حسینی ادامه داد: روش های نوین درمان دیابت، بررسی کارشناسانه بیماریهای آرتروز، التهاب روده از دیگر برنامه های روز دوم تا چهارم این کنگره است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35742s, 19q