ارتباطات اجتماعي، خطر بروز زوال عقل را کاهش مي دهد

۱۳۸۷/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 14664
 ارتباطات اجتماعي، خطر بروز زوال عقل را کاهش مي دهد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از رويترز، محققان در مجله "نرولوژي" نوشتند، خطر ابتلا به زوال عقل در افرادي که از لحاظ اجتماعي فعال هستند و به آساني تحت تنش قرار نمي گيرند، 50 درصد بيشتر از مردان و زنان منزوي است که مستعد غصه و اندوه هستند.

"هيو شين وانگ" از "موسسه کارولينسکا" در سوئد که رياست اين مطالعه را بر عهده داشت، مي گويد: در گذشته، مطالعات نشان داده است که غصه و اندوه مزمن مي تواند بر بخش هايي از مغز مانند هيپوکامپ تاثير بگذارد و به زوال عقل بينجامد.
وي افزود: اما مطالعات ما نشان داده اند که داشتن يک شخصيت آرام و اجتماعي همراه با يک شيوه زندگي فعال اجتماعي، خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش مي دهد.
حدود 24 ميليون نفر در سراسر جهان به فراموشي، و علايم بيماري آلزايمر و ساير اشکال زوال عقل مبتلا هستند.

محققان معتقدند که شمار افراد مبتلا به زوال عقل تا سال 2040 چهار برابر مي شود که اين موضوع بر اهميت شناخت بهتر اين بيماري تاکيد مي کند.
اين مطالعه بر روي 506 فرد بزرگسال در سوئد انجام شده است. اين افراد در ابتداي اين مطالعه از سلامت برخوردار بودند. در اين مطالعه به داوطلبان پرسشنامه اي درباره خصوصيات شخصيتي و شيوه زندگيشان داده شد و سپس آْنها را براي مدت شش سال مورد بررسي قرار دادند.
تا پايان اين مطالعه 144 نفر از اين افراد به زوال عقل مبتلا شدند. احتمال ابتلا به اين بيماري در مردان و زناني که اجتماعي تر بودند و تنش کمتري داشتند 50 درصد کمتر مشاهده شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.63543s, 18q