افزایش ابتلا به قارچ پوستی با لباس های نایلونی

۱۳۸۷/۱۱/۰۳ - ۰۹:۴۸ - کد خبر: 14677
 افزایش ابتلا به قارچ پوستی با لباس های نایلونی
دكتر بهزاد بیژنی با بیان اینكه لكه های ناشی از قارچ معمولا به رنگ قهوه ای روشن است، افزود: لكه های قارچی در ناحیه گردن، سینه و پشت و در بعضی موارد به صورت سفید رنگ در چهره دیده می شود.

بیژنی اظهار داشت: لكه های ناشی از قارچ به ابعاد حدود دو یا سه سانت قطر داشته و حالت پوسته دهی مختصری نیز دارند.

وی با بیان اینكه لكه های ناشی از قارچ در تمام رده های سنی دیده می شود، افزود: البته امكان بروز این بیماری در اطفال و جوانان شایع تر است.

این متخص بیماری های پوستی در خصوص نحوه تشخیص این بیماری، گفت: تشخیص این بیماری از طریق نمونه برداری از سطح پوست و بررسی آن به وسیله میكروسكوپ امكان پذیر است.

بیژنی، استفاده نکردن از لوازم شخصی دیگران همچون حوله و لباس زیر، جلوگیری از تعریق زیاد با استفاده از پوشیدن لباس های مناسب و خودداری از شنا كردن در آب های آلوده را در پیشگیری از ابتلا به این بیماری عفونی پوستی موثر دانست.

وی، در خصوص نحوه درمان لكه های ناشی از قارچ، تاكید كرد: از آنجا كه عامل ایجاد این بیماری، نوعی قارچ است باید درمان زیر نظر پزشك متخصص انجام شود.

وی با بیان اینكه درمان لكه های ناشی از قارچ با استفاده از شامپوها و داروهای پوستی و موضعی ضد قارچ انجام می شود، تصریح كرد: در صورت گستردگی بیماری، استفاده از داروهای خوراكی ضد قارچ نیز برای درمان ضروری است.

به گزارش ایرنا، بیژنی با اشاره به اینكه دوره درمان این بیماری یك هفته تا 10 روز است، یادآور شد: برای درمان ریشه ای بیماری قارچ ممكن است به یك دوره طولانی نیاز باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ایرج
با سلام من چند سالی است که لکه های قهوای کم رنگ که گاهی اوقات تیره تر میشوند را در بدن خود میبینم در نقاطی مثل زیر بغل پشت بدن نبم تنه بالا گردن با داروی محلول کوتریمازول برای مدتی محو ودوباره پیدا میشود به تازگی دریافتم هر جای بدنم که تعریق داشته باشد و به قسمت دیگری تماس پیدا کند اونجا هم در گیر لکه ها میشود ضمنا من کاملا رعایت بهداشت فردی را انجام داده و روزانه استحمام میکنم خواهش میکنم راه درمان قطعی را بیان کنید دکتر پوست هم همان کلوتریمازول تجویز کرد با صابون گوگرد ولی مقطعی درمان میکند با تشکر
0.9484s, 19q