انجام تست‌خون برای مقابله با سرطان تخمدان

۱۳۹۴/۰۲/۱۵ - ۱۷:۰۸ - کد خبر: 146786

سلامت نیوز: با انجام منظم تست‌خون می‌توان 86 درصد از موارد ابتلا به سرطان تخمدان را پیش از رسیدن به مرحله‌ای که به طور معمول در زنان تشخیص داده می‌شود، شناسایی کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پزشکان در این مطالعه با بیان اینکه تومورهای سرطان تخمدان معمولا هنگامی تشخیص داده می‌شوند که دیگر کشنده هستند، تاکید کردند: اولین نتایج مطالعه 14 ساله روی بیش از 46 هزار زن حاکی از آن است که با انجام منظم تست خون می‌توان این تومورها را زودتر شناسایی کرد.

البته متخصصان کالج لندن می‌گویند هنوز مشخص نیست که با این راهکار بتوان جان تعداد بیشتری از مبتلایان به این سرطان را از مرگ نجات داد. تشخیص این نوع از سرطان سخت است زیرا علائم آن همچون درد شکم، نفخ دائم و سختی در خوردن با بسیاری از بیماری‌های دیگر مشترک است.

تومورهای سرطان تخمدان سطح بالایی از ماده شیمیایی به نام CA125 را ترشح می‌کنند که این ماده در حال حاضر در بیمارانی که با این علائم روبرو هستند به عنوان یک فاکتور تشخیص بیماری استفاده می‌شود. مرکز بررسی سرطان تخمدان انگلیس به انجام سالانه تست خون می‌پردازد و تغییرات سطح ماده شیمیایی CA125 را در زنان ارزیابی می‌کند در صورتی که سطح این ماده بالا رود این بیماران برای بررسی‌های بیشتر تحت آزمایش‌های دیگری قرار می‌گیرند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، نتایج مطالعات حاکی از آن است 86 درصد سرطان‌ها قابل شناسایی هستند هرچند ضرورت دارد این بیماری زودتر تشخیص داده شود تا بتوان جان بیمار را حفظ کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17433s, 18q