عکس/چهره‌ی جدید پسر خردسال به خاطر بیماری ژنتیکی

۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 146838

سلامت نیوز: روش درمانی انتخابی از سوی پزشکان سبب تغییر شکل چهره یک پسر خردسال شده است، هرچند که او چهره جدیدش را دوست دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک پسر کوچک دچار نوعی بیماری نادر ژنتیکی است که بر اثر آن جمجمه او دچار ترک خوردگی و باز‌شدگی است.

5454

گفتنی است، این سندرم به نام Apert سبب ناهنجاری شدید جمجمه، صورت، دست‌ها و پاها می‌شود جراحی تهاجمی برای اصلاح این ناهنجاری‌ها شدید را پشت سر گذاشته است.

4654564

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پزشکان برای اصلاح فرم جمجمه و سر او یک قاب تیتانیومی درست کرده و سر او را داخل آن قرار داده‌اند که به مدت 9 هفته او آن را به صورت خود تحمل کرده است. این کودک که هر بار پزشکان جمجمه او را می‌شکنند تا تغییر در شکل ظاهری آن ایجاد کنند حال چهره‌ای جدید بدست آورده اما چهره جدید خود را دوست دارد.
به محض بدنیا آمدن این کودک والدین و پزشکان متوجه ناهنجاری شدید در بدن او شده‌اند و اعتقاد دارند این به دلیل عدم شکل‌گیری مناسب صفحات استخوانی در دوران جنینی رخ می‌دهد.

این کودک با وجود تمامی این مشکلات علاقه زیادی به یادگیری، خواندن کتاب و حضور در اجتماع دارد و پزشکان امیدوار هستند در سال‌های آتی بتوانند چهره‌ او را باز طبیعی‌تر کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.87262s, 19q