ماموران پلیس « اضافه وزن» دارند

۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۲:۱۰ - کد خبر: 146846

سلامت نیوز:چابكي و واكنش سريع يكي از وي‍ژگي هاي برتر پليس موفق در هر جامعه‌اي محسوب مي شود كه مي تواند كيفيت خدمت پليس را به طور ملموس افزايش دهد. در اين ميان داشتن تناسب اندام مناسب يكي از خصيصه هاي نيروهاي پليس چابك محسوب مي شود و داشتن اضافه وزن مي تواند از واكنش‌هاي سريع پليس كم كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه قانون،در اين باره معاون نیروی انسانی ناجا با تاکید بر اینکه وزن ماموران پلیسِ دارای عمرِ خدمتی کمتر از ۱۵ سال، استاندارد است، گفته میانگین وزنی کارکنان ناجا نشان می‌دهد که ما در نیروی انتظامی، با اضافه وزن مواجه هستیم. سردار محمد تقی عصار با اشاره به وضعیت جسمانی پرسنل و میزان تناسب اندام کارکنان پلیس اظهار داشت: در حال حاضر بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که کارکنان ما در نیروی انتظامی، دارای اضافه وزن هستند.

معاون نیروی انسانی ناجا با تاکید بر اینکه وضعیت اضافه وزن ماموران پلیس و کارکنان ناجا در سال‌های اخیر رو به بهبود بوده است، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این وضعیت مطلوب‌تر از گذشته شده و از میزان اضافه وزن ماموران پلیس به ویژه در مامورانِ دارای عمر خدمتی بیش از 15 سال، کاسته شده است و این برنامه‌ریزی‌ها به نحوی چیده شده که در 5 سال آینده میانگین وزنی ما، به میانگین وزنی استاندارد و مطلوب برسد. البته این شرایط وزنی، برای پلیس‌هایِ با عمرِ خدمتیِ کمتر از 15 سال، متفاوت است چراکه میانگین وزنی این ماموران، مطلوب‌تر از کارکنان قدیمی‌تر ناجا است و آمارها نشان می‌دهد که میانگین وزنی ماموران جوانِ دارای عمر خدمتی کمتر از 15 سال ما، در حد استاندارد و مطابق با الگوی «بی‌ام آی» است.

عصار با بیان اینکه در حال حاضر یکی از شرایط اعطای درجه بالاتر، کنترل وزن و رسیدن به وزن مطلوب و استاندارد است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پیش از ارتقای هر درجه، یک سری تست‌های سلامت بدنی از جمله کنترل وزن انجام مي‌شود و تا زمانی که ماموران ما، نتوانند وزن خود را به وضعیت استاندارد برسانند، قادر به اخذ درجه بالاتر نخواهند بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.71464s, 19q