معلمان مطالبات خود را از راه‌های قانونی پیگیری کنند

۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۴:۴۴ - کد خبر: 146877

سلامت نیوز: معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به طور میانگین هرسال 37 مدال المپیاد علمی جهانی توسط دانش آموزان ایرانی کسب می‌شود، گفت: ایران رتبه پنجم المپیادهای علمی دانش آموزی را به خود اختصاص داده است.

به گزار شسلامت نیوز به نقل از ایسنا ، علی باقرزاده، شامگاه روز گذشته (15اردیبهشت)، در مراسم تجلیل و گرامیداشت معلمان استان البرز که به مناسبت هفته معلم در کانون امام علی (ع) آموزش و پرورش ناحیه یک کرج برگزار شد، طی سخنانی اظهارکرد: معلمان محور توسعه کشور هستند لذا بایستی جایگاه آنان به خوبی حفظ شود؛ چرا که این قشر نقش مهمی در رشد و تعالی جامعه دارند و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.
وی افزود: اوج شکوفایی هنر معلمان در تربیت دانش‌آموزانی است که با تعلیم و تربیت بر گرفته از آموزه‌های دینی و قرآنی افرادی لایق و شاخص تحویل جامعه بدهند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تاثیر گذاری معلم بر متعلم، موجب عزت بخشی و عظمت مقام معلم است و آینده روشن و اثر گذار نسل جوان و نوجوان در جامعه با هدایت معلم فراهم می‌شود.
باقرزاده با اشاره به این که معلمان باید مطالبات خود را از راه‌های قانونی پیگیری کنند، گفت : دولت تدبیر و امید درصدد آن است که مساله معیشت معلمان و مشکلات این قشر تلاشگر حل شود.
رییس نهضت سواد آموزی کشور ادامه داد: وقتی که جایگاه رفیع معلم به باور اجتماعی و عمومی برسد دیگر مطالبه ای برای معلم باقی نخواهد ماند و دغدغه امروز معلمان نیز برطرف خواهد شد.
وی در ادامه از برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی سخن به میان آورد و گفت: در حال حاضر ایران در رتبه پنجم المپیادهای علمی دانش آموزی جهان قرار دارد و این مهم نشان دهنده اثر بخش بودن جریان تعلیم و تربیت در کشور است.
معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان با بیان اینکه به طور میانگین همه ساله 37 مدال المپیاد علمی جهانی توسط دانش آموزان ایرانی کسب می‌شود، اظهار کرد: پیشرفت علم در کشور از آموزش و پرورش منشا گرفته و هسته‌های بنیادی تولید علم در مدرسه است.
لازم به ذکر است در این مراسم از17 معلم نمونه استانی تجلیل شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79675s, 19q