مسئول بیمارستان: تاکنون چنین موردی نداشته ایم

عکس/جاگذاشتن شلنگ 20 سانتی در شکم بیمار

۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۱۵:۵۹ - کد خبر: 146936
عکس/جاگذاشتن شلنگ 20 سانتی در شکم بیمار

سلامت نیوز: اطرافیان یک بیمار می گویند بیمار آنها پس از اینکه 2 سال پیش، عمل جراحی انجام داده، با درد و رنج گرفتار بوده و حالا مشخص شده که یک شیلنگ 20 سانتیمتری در شکم او جا مانده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، یک بیمار پس از گذشت دو سال از عمل جراحی خود متوجه شد که طی عمل جراحی که دوسال پیش انجام داده بوده، یک لوله بیست سانتی در شکمش جامانده است.

این بیمار دو سال پیش به خاطر مشکل مجاری ادرار در یکی از بیمارستان های مرکز تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت اما بعد از انجام این عمل با مشکلات متعددی روبرو گشت.

اطرافیان او می گویند هنوز مدت زیادی از عمل جراحی نگذشته بود که بدن عفونت کرد و علائم این عفونت خودش را نشان داد. پزشکان برای این مشکل آنتی بیوتیک تجویز کردند اما این روش درمانی تاثیری روی درد او نداشت.

به گفته اطرافیان این بیمار، او که از جانبازان جنگی است 4 بار پزشک معالجش را تغییر داد ولی همه پزشکان تشخیص دادند که او عفونت ادراری دارد و همان تجویز عفونت سابق و استفاده از آنتی بوتیک را ادامه دادند.


پس از مدتی عفونت گسترده و درد بیشتر پزشک معالج جدید او را واداشت که برای او اقدام تشخیصی "سی تی اسکن" را تجویز کند.


به دستور پزشک، سی تی اسکن انجام داد و در تصویر به دست آمده مشخص شد کلافی در هم پیچیده در مثانه بیمار از جراحی دوسال پیش جامانده که مشکلات دوسال اخیر هم به دلیل وجود همین لوله در شکم بیمار بوده است.


پیگیری ها جواب نداد

خبرآنلاین در جریان رسیدگی به این مورد، با مسئولان این بیمارستان تماس گرفت. صیادی، یکی از مسئولین واحد رسیدگی به شکایات بیمارستانی که جراحی در آن انجام شده در این باره به خبرآنلاین گفت که تنها ریاست بیمارستان است که می تواند در این باره اظهارنظر کند.


جا گذاشتن شلنگ 20 سانتی در شکم بیمار

ابوالقاسم قاسم زاده، یکی از مسئولان بیمارستان نیز درباره مشکل پیش آمده گفت: می بایست این پرونده بررسی شود تا ببینیم این ادعا واقعیت دارد یا خیر. چرا که هرگز در این بیمارستان موردی این چنینی نداشته و نداریم.


به گفته اطرافیان این بیمار، قرار است این بیمار در بیمارستان دیگری تحت عمل جراحی دوباره قرار بگیرد که البته پزشکان قول صددرصد برای درآوردن این شلنگ اضافه نداده اند و گفته اند ممکن است به خاطر گذشت زمان طولانی، امکان جداسازی این جسم از بافت اطرافش وجود نداشته باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهسا
پزشکان محترم برای یک برنامه طنز در حاشیه چه جیغ و دادی راه انداختن چون واقعیت جامعه پزشکی بود وگرنه یک برنامه طنز چرا باید با بازخورد تند جامعه پزشکی مواجه بشه؟
انشالله که تن مردم همیشه سالم باشه و محتاج این پزشکان کسی نشود
بیمار
خدا وکیلی بیمارستان در حاشیه از این بهتر نبود ؟
0.12847s, 21q