سرانه درمان در بودجه‌ 88 بايد 13 هزارتومان پيش‌بيني شود

۱۳۸۷/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۸ - کد خبر: 14701
سرانه درمان در بودجه‌ 88 بايد 13 هزارتومان پيش‌بيني شود
اميدوار رضايي در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اين‌كه طبق ماده‌ي 91 قانون برنامه‌ي چهارم توسعه، تكليف دولت براي برقرار كردن سرانه‌ي واقعي مشخص شده است، اظهار كرد: هيچ‌گاه سرانه در نظر گرفته شده در برنامه‌ي چهارم توسعه كه بايد در بودجه‌هاي ساليانه لحاظ شود عنوان نشد، به طوري كه مي‌بايست طبق اين برنامه، سران درمان در بودجه‌ي سال جاري 11 هزار تومان در نظر گرفته مي‌شد در حالي كه پنج هزار و 500 تومان تعيين شد و اين ميزان تا 50 درصد سرانه‌ي تعيين شده در قانون برنامه‌ي چهارم توسعه بود. بنابراين در اين شرايط يا بايد از كيفيت كار پزشكي كاسته شود و يا اين‌كه سرانه‌ي درمان را مردم خود از جيب‌شان پرداخت كنند.

در بودجه‌ سال 88 بايد سرانه‌ درمان بالاي 13 هزار تومان تعيين شود

نماينده‌ي مردم مسجدسليمان در خانه‌ي ملت، در پاسخ به اين سوال كه سرانه‌ي درمان در بودجه‌ي سال 88 بايد چقدر در نظر گرفته شود تا مشكلات بخش سلامت حل شود، اظهار كرد: تورم و گراني وضع موجود و شرايط فعلي نشان مي‌دهد كه بايد سرانه‌ي درمان بالاي 13 هزار تومان در بودجه‌ي سال 88 تعيين شود، اما اين ميزان بر اساس نحوه‌ي عملكرد فعلي و كارآمدي فعلي ماست، اما اگر بهره‌وري خود را بالا ببريم شايد بتوان با 10 هزار تومان سرانه‌ي درمان در بودجه‌ي سال 88 نيز بسياري از مشكلات درماني را كنترل كرد.

شوراي بيمه بودجه سال 88 را با سرانه درمان 6500 تومان بسته است

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس، يادآور شد: طبق شنيده‌ها شوراي بيمه بودجه‌ي سال 88 را با سرانه‌ي درمان شش هزار و 500 تومان بسته است، در حالي كه شوراي عالي بيمه اين سرانه را بدون در نظر گرفتن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و مجلس تعيين كرده است كه بايد منتظر بمانيم تا نظر دولت در اين زمينه مشخص شود.

به گفته‌ي رضايي، امكان تغيير سرانه‌ي درمان وجود دارد و چنانچه وزارت بهداشت به دولت فشار بياورد اين مبلغ تعيين شده قابل تغيير است. البته مجلس نيز براي افزايش سرانه‌ي درمان در حال رايزني است.

نماينده‌ي مردم مسجدسليمان در خانه‌ي ملت، گفت: با توجه به پايين آمدن قيمت نفت، فشار زيادي بر روي دولت وجود دارد كه البته تلاش مي‌شود تا سرانه‌ي درمان افزايش يابد.

براي اعمال هدفمندي يارانه‌ها در بخش سلامت بايد به بودجه‌ وزارت بهداشت 6 هزار ميلياردتومان افزوده شود

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، گفت: براي اعمال هدفمند كردن يارانه‌ها در بخش سلامت بايد به بودجه‌ي وزارت بهداشت شش هزار ميليارد تومان افزوده شود.

هدفمند كردن يارانه‌ها مرحله‌بندي شده است

قرار شده برخي كالاها با تصويب هيات دولت استثناء شود

مسائل پزشكي آخرين موارد تصميم‌گيري در هدفمندكردن يارانه‌ها خواهد بود

رضايي در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد سهم بخش سلامت و دارو در هدفمندكردن يارانه‌ها، گفت: هدفمند كردن يارانه‌ها مرحله‌بندي شده است كه مرحله‌ي اول آن از فرآورده‌هاي نفتي و انرژي شروع شده و كالاهاي ديگر پس از اين مرحله قرار دارد. هم‌چنين قرار شده است تا برخي كالاها نيز با تصويب هيات دولت استثناء شود و يا با قيمت‌هاي ترجيحي تعيين شوند. بنابراين مسائل پزشكي از جمله آخرين موارد تصميم‌گيري در هدفمند كردن يارانه‌ها خواهد بود.

به شدت نگران بخش سلامت در مقوله‌ هدفمند كردن يارانه‌ها هستيم

نماينده‌ي مردم مسجدسليمان در خانه‌ي ملت، با اشاره به اين‌كه ما به شدت نگران بخش سلامت در مقوله‌ي هدفمند كردن يارانه‌ها هستيم، تصريح كرد: در جلسه‌ي كميسيون ويژه‌ي بررسي طرح تحول اقتصاد مجلس نيز اين مشكل مطرح شد و نگراني خود را از هدفمند كردن يارانه‌ها در بخش سلامت به ويژه دارو و خدمات پزشكي اعلام كرديم.

براي اجراي هدفمندي يارانه‌ها بخش سلامت بايد 6 هزار ميليارد تومان ه بودجه وزارت بهداشت افزود شود

وي يادآور شد: بحث تامين سوخت براي بيمارستان‌ها و يارانه‌ي داروهاي بيمارستاني مقوله‌ي مهمي است كه اگر قرار باشد قيمت واقعي خود را پيدا كند و از سوي ديگر جبران هم نشود مشكلات اين بخش بيشتر شده و طبق آمارهاي ارايه شده از سوي وزارت بهداشت بايد حدود شش هزار ميليارد تومان به بودجه‌ي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افزوده شود تا بتوان در بخش سلامت به هدفمند كردن يارانه‌ها پرداخت.

به گفته‌ي عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس، بسياري از اعضاي اين كميسيون به اين نتيجه رسيده‌اند كه نمي‌توان به راحتي راجع به تغييرات در بخش سلامت و بهداشت و درمان تصميم‌گيري كرد و بايد با اطلاعات جديد، كار كارشناسي از سوي وزارت بهداشت و كميسيون بهداشت صورت گيرد تا بتوان تصميم‌گيري درستي كرد. بنابراين قرار شد تا پيشنهادات نمايندگان و كميسيون‌هاي مختلف مجلس به ويژه بهداشت براي بررسي هدفمند كردن يارانه‌ها هفته‌ي آينده مجددا در كميسيون ويژه‌ي طرح تحول اقتصادي مطرح شود.

وي تصريح كرد: پيشنهادات جديد مجدد در كميسيون ويژه مطرح شده و اين كميسيون با فرصت بيشتري وارد تصميم‌گيري خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.53674s, 18q