يک روانپزشک :

صرع بيماري نيست اختلال عملکردي مغز است

۱۳۸۷/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 14714
صرع بيماري نيست اختلال عملکردي مغز است
دکتر بهروز برحق در اين همايش به خبرنگاران گفت: در افراد مصروع يک سري از تشنج ها و طوفان هاي الکترونيکي بطور مرتب و با فاصله زماني خود به خود ايجاد و فروکش مي کند.
وي اظهارداشت: اکنون در ايران ازمجموع رقم 7 ميليون نفر جمعيت حدود يک تا 5/ 1 درصد افراد مبتلا به صرع هستند در حالي که اين رقم درآمريکا 3 / 2 درصد است و سالانه 180 هزار نفر به آن اضافه مي شود.
وي تاکيد کرد: صرع قابل پيگيري و کنترل است.
"برحق" علت شايع صرع در جوانان را مصرف الکل و تومورهاي مغزي و در سنين بالاتر بيماريهاي عروق مغزي بيان کرد.
وي مراقبت هاي پيش از تولد، زايمان بي خطر، کنترل تب در کودکان، کنترل بيماري هاي عفوني و انگلي و مشاوره ژنتيک را شش گام اساسي براي پيشگيري از ابتلا به صرع بيان کرد.
به گزارش ایرنا، اين روانپزشک گفت: واکسيناسيون زنان باردار داراي اهميت ويژه اي است و اين افراد بايد از قبل از ازدواج مشاوره کنند و از مکمل هاي اسيد فوليک که تاثير زيادي بر روي سيستم عصبي دارد استفاده کنند.
وي با اشاره به مشاغل افراد مصروع اظهارداشت: برخي مشاغل از قبيل کار در ارتفاعات، نزديکي با آب، کار با ماشين هاي بدون حفاظ و دستگاههاي الکترونيکي با ولتاژبالا، اسلحه گرم و اطراف آتش و مواد شيميايي خطرناک براي افراد مصروع خطرآفرين است که نبايد اين مشاغل براي آنان در نظرگرفته شود.
وي گفت: با توجه به اينکه داروهاي صرع در 80 درصد موارد بطور کامل باعث کنترل اين اختلال مي شود، بنابراين افراد مصروع به طور موفقيت آميز قادر به انجام وظايف محوله شغلي خود مي باشند.
وي تاکيد کرد: اتخاذ تدابير صحيح در بکارگيري افراد با شرايط محيط کار و نوع و ماهيت بيماري متفاوت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.79541s, 18q