يک جراح آمريکايي:

عمل بيني ايراني ها مشکل تر از نقاط ديگر جهان است

۱۳۸۷/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۵ - کد خبر: 14716
عمل بيني ايراني ها مشکل تر از نقاط ديگر جهان است
دکتر آيرا پاپل که براي شرکت در نخستين سمپوزيوم روش هاي پيشرفته درجراحي پلاستيک و ترميمي بيني به ايران سفر کرده در يک نشست خبري در حاشيه سمپوزيوم ياد شده يکي از دلايل مشکل بودن اين عمل را ضعف غضروف ها در بيني عنوان کرد.
پاپل در عين حال گفت: جراحان کشور ايران ، به رغم سخت بودن عمل بيني ، به علت تعداد بالاي اين عمل در ايران از تبحر زيادي در پلاستيک صورت از جمله بيني برخوردار شده اند .
اين استاد بخش جراحي پلاستيک صورت دانشگاه جانز هاپکينز، گفت: در زمان حاضر تحولات زيادي در ايران در زمينه جراحي هاي بيني و پلاستيک صورت ايجاد شده که جاي تقدير است .
وي با بيان اينکه ايراني هاي زيادي در آمريکا زندگي مي کنند ، افزود: پيشرفت جراحي پلاستيک به ويژه جراحي بيني درايران به حدي است که برخي ايراني هاي مقيم آمريکا براي جراحي بيني به کشورشان سفر کرده و بعد از عمل ، به آمريکا باز مي گردند.
وي همچنين به هزينه جراحي بيني در آمريکا اشاره کرد و آن را به طور ميانگين حدود 15 هزار دلار برشمرد.
پاپل در بخش ديگري از اظهاراتش مهمترين دغدغه يک جراح پلاستيک بيني را حفظ ظاهر طبيعي بيني و حفظ عملکرد بيني از جمله تنفس عنوان کرد .
وي همچنين شايع ترين عمل پلاستيک در آمريکارا به ترتيب جراحي بيني و حراحي پلک عنوان کرد و گفت: اين موضوع در هر دو جنس زن و مرد وجود دارد .
وي در خصوص پوشش بيمه اي جراحي پلاستيک در آمريکا گفت:‌ بيمه دراين کشور صرفا آن دسته از جراحي ها که صرف درمان و ترميم ناشي از حوادثي از جمله تصادف ايجاد شده را تحت پوشش قرار مي دهد .
نخستين سمپوزيوم روش هاي پيشرفته در حراحي پلاستيک و ترميمي بيني که از روز سوم بهمن در سالن همايش هاي بيمارستان ميلاد برگزار شده تا چهارم بهمن ادامه دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5217s, 18q